Ще п'ять днів є у жителів прифронтових населених пунктів, аби звернутися за грошима на дрова для опалення цієї зими. Згідно із урядовою постановою, власники приватних будинків у дев'яти областях, серед яких Донецька та Луганська, можуть отримати одноразову допомогу на купівлю палива. Виплата — 21 тисяча гривень. Розповідаємо, хто може отримати гроші, які документи потрібні і куди звертатися.
Постанову Кабінет міністрів видав 30 серпня. У документі вказана сума — 21 000 гривень на придбання твердого пічного побутового палива, яку можуть отримати ті, хто живуть у 10-кілометровій зоні від лінії зіткнення або на території бойових дій.
Як пояснили у громадській організації Донбас SOS, гроші виплачуються на одне приватне господарство, отримувачі мають проживати у будинках, які опалюються твердим паливом.
Кому можуть відмовити в отриманні грошей на дрова
У "Донбас SOS" пояснили, що якщо один з членів родини вже отримував будь-яку допомогу (гроші, паливо тощо) на опалювальний сезон 2024-2025 року від благодійних фондів, міжнародних організацій — зазначена грошова допомога не буде надана, уточнили в громадській організації. Водночас, допомога з державного або місцевого бюджетів не вливає на цю виплату.
Куди звертатись за допомогою придбання дров для опалення
В урядовій постанові вказано, що звернутися можна до 16 вересня. Водночас Краматорська міська рада в оголошенні вказує, що заяви приймають 15 вересня включно.
Як повідомили у Костянтинівській МВА заяву можна подати в управлінні соціальної та ветеранської політики або в Костянтинівському краєзнавчому музею з 10.00 до 14.30 в робочі дні.
За даними Слов'янської МВА, заяви приймаються в приміщенні Управління соціального захисту населення з 8:00 до 15:00. Жителі села Андріївка та селища Билбасівка можуть подати заяви за місцем проживання.
Жителі Краматорського округу мають подати заяву до управління соціального захисту населення, до старостату на електронну пошту [email protected].
Які документи потрібні, щоб подати заяву на отримання допомоги на дрова
1. Копія паспорта основного одержувача допомоги та копії паспортів/свідоцтво про народження всіх членів сім’ї (домогосподарства), які проживають у відповідному домогосподарстві;
2. Копія ідентифікаційного номера основного одержувача допомоги та всіх членів сім’ї (домогосподарства);
3. Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (якщо в домогосподарстві є внутрішньо переміщені особи);
4. Документи, що підтверджують факт проживання в домогосподарстві всіх членів сім’ї та/або:
- паспорт громадянина України (з відміткою про реєстрацію місця проживання),
- довідка (витяг) про реєстрацію місця проживання (у кого ID паспорт),
- акт обстеження факту проживання особи без реєстрації місця проживання за даною адресою тощо.
5. Копія рахунку з банку одержувача (за стандартом IBAN).
Що відомо про програму із забезпечення жителів прифронтових територій паливом
Програма реалізується за фінансової підтримки міжнародних організацій, зокрема УВКБ ООН. Всього на цей гуманітарний проєкт передбачено 1,2 мільярда гривень, повідомили в Мінреінтеграції.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram