"Дядя Жора" та "Ковальський". Батько та син служать разом: історія Ковальових з Луганського прикордонного загону

"Дядя Жора" та "Ковальський". Батько та син служать разом: історія Ковальових з Луганського прикордонного загону

Ексклюзивно

Георгій та Микола Ковальови родом з Дніпра, наразі боронять країну у Луганському прикордонному загоні — бригаді "Помста". До Дня батька 16 червня — історія про батьківську підтримку, батьківську гордість та батьківське щастя на війні.

Батько й син Георгій та Микола Ковальови на захист держави стали після 24 лютого 2022 року.

"До останнього я не вірив, що почнеться повномасштабне вторгнення. До останнього дня. І навіть проспорив ящику коньяку. Зранку приїхав на роботу. Якось так сталося, що навіть новини не читав. І на роботі мені хлопці сказали. І можна сказати – під подиху — і я вирішив іти добровольцем", — розповідає Георгій Ковальов.

історія Ковальових з Луганського прикордонного загону
Микола та Георгій Ковальови. Особистий архів Ковальових

Військовослужбовця Луганського прикордонного загону називають "Дядя Жора". У сина позивний за прізвищем — "Ковальський". Він у військо пішов після батька.

"Спочатку батько сказав: «я піду, а ти сиди тут. Це наша війна, це війна не молодих, це наша війна». Але рік потом я приєднався до них", — згадує Микола.

Батько у підрозділі відповідає за техніку. Син — оператор FPV-дрону, здобував професію вже у війську.

"Зараз я технік розвідувально-прикордонної застави: на мені вся техніка, забезпечення цієї техніки, це я хлопців вивожу на позиції, міняю їх там. Доводилося і сина вивозити на позиції. На їхню точку, звідки вони злітають, туди вивозив".
Георгій "Дядя Жора" Ковальоввійськовослужбовець Луганського прикордонного загону

"Спочатку я поїхав на навчання на FPV — здобувати професію дронщиком. Там у мене десь 33 робочих дні було навчання. Потім після цього десь може через місяць поїхав в Британію, де вчився", — розповідає Микола "Ковальський"
Микола "Ковальський" Ковальоввійськовослужбовець Луганського прикордонного загону

.

"Дядя Жора" та "Ковальський" Батько та син служать разом: історія Ковальових
Микола та Георгій Ковальови. Суспільне Донбас

"Коли Коля був в Британії уже на уже закінчували вони там проходження свого навчання, а мені прислали відео, як Колі вручали нагороду «найкращий солдат випуску». Коля виходить такий, марширує і хтось за кадром каже: «О, дивись, «дяді Жори» син». Оце мені було взагалі… аж сльозу пустив. Це було приємно, дуже приємно".

"Дядя Жора" та "Ковальський" Батько та син служать разом: історія Ковальових з Луганського прикордонного загону
Микола та Георгій Ковальови. Суспільне Донбас

Цього року у Миколи народилася друга донька.

"Ми виїхали на позицію, у мене є перший заступник нашого командира нашої прикордонної розвідзастави. Ми з ним поїхали на позицію на два дні. Десь опівночі мені жінка пише повідомлення, присилає світлину, що вона вже народила. І перший мене привітав, звісно ж, перший заступник "Шкіпер".

Миколу до дружини у пологовий відпустили, а от дід онучку ще не бачив, каже, планує їхати разом із сином у відпустку, тоді бавитиме малу. Син-Ковальов у відпустці планує влаштувати хрестини молодшій доньці.

Батько та син служать разом: історія Ковальових з Луганського прикордонного загону
Микола та Георгій Ковальови. Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок