У співпраці з РФ підозрюють 16 працівників лісгоспу на Луганщині та 15 рятувальників пожежного загону Маріуполя

У співпраці з РФ підозрюють 16 працівників лісгоспу на Луганщині та 15 рятувальників пожежного загону Маріуполя

У співпраці з російськими окупантами підозрюють 16 працівників лісгоспу на Луганщині, з них дві справи передали до суду, та 15 рятувальників пожежного загону Маріуполя.

Про це повідомили у Державному бюро розслідування.

"До суду передали справу колишнього директора держпідприємства "Старобільське лісомисливське господарство", який після російського вторгнення співпрацював з окупантами. У квітні 2022 року він став "директором лісхозу" в Старобільському районі Луганської області", — уточнили в ДБР.

Також до суду передали справу колишнього лісничого держпідприємства "Сватівське лісомисливське господарство", що на Луганщині. Під час окупації чоловік став "директором лісового господарства".

"Уродженець Сумської області, колишній український правоохоронець з 2014 року, після окупації міста Хрустальне Луганської області, почав співпрацювати з "ЛНР", де допомагає проводити обшуки та фільтраційні заходи з проукраїнськи налаштованим населенням та родичами військових ЗСУ", — йдеться у повідомленні ДБР.

За даними Івано-Франківської обласної прокуратури, у жовтні 2023 року він став працівником так званого "відділу міністерства внутрішніх справ РФ "Краснолуцький".

Його підозрюють за фактом держаної зради, колабораційній діяльності, участі у терористичній організації та незаконних збройних формуваннях за статтями ч. 1 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260 КК України.

В прокуратурі Донеччини розповіли, що 15 рятувальників однієї з пожежних загонів Маріуполя підозрюють у державній зраді. Їм загрожує позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

В обласній прокуратурі уточнили, що йдеться про колишніх працівників 3-го Державного пожежно-рятувального загону. Шестеро командирів відділень, троє начальників караулу й рятувального відділення, п'ятеро пожежних-рятувальників та водій залишились в окупації.

"Вони прийняли присягу на вірність псевдореспубліки "ДНР" навесні 2022 року. Восьмеро обіймали керівні посаді – командирів відділення рятувального загону та начальників караулу. Дев’ятеро з підозрюваних обійняли керівні посади", — розповіли в ДБР.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок