В окупованому Маріуполі прибирають пропагандистський стінопис з дівчиною: у міськраді розказали про причину

В окупованому Маріуполі прибирають пропагандистський стінопис з дівчиною: у міськраді розказали про причину

Мурал із дівчинкою в окупованому Маріуполі
Пропагандистський мурал з дівчиною, на яку "падають ракети НАТО" італійського вуличного художника, який малює під псевдонімом Jorit. Telegram/Маріупольська міська рада

У тимчасово окупованому Маріуполі Донецької області стирають пропагандистський мурал, що був створений торік у липні, начебто через аварійний стан будинку.

Про це повідомила Маріупольська міська рада на сторінці в Telegram.

"У Маріуполі прибирають скандальний мурал з дівчиною, на яку "падають ракети НАТО". Раніше місцеві жителі скаржилися, що усі стіни дев'ятиповерхівки просто в "дірках" від російських снарядів. Людям не захотіли робити ремонт, а вирішили прикрити "недоліки" муралом. Але шматки краски почали відлущуватися разом зі стіною", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про мурал

Автор цього мурала — італійський вуличний художник Йоріт Чіро Черулло, який малює під псевдонімом Jorit. Він публікував у своєму Instagram відео роботи над стінописом. До цього італієць перебував на території Росії, про що свідчать інші його дописи в соцмережі.

У роботі він використав світлину британської фотографині Хелен Уіттл, яка не давала на це дозволу, писала Маріупольська міська рада, посилаючись на авторку.

Jorit відомий тим, що у березні 2022 року в рідному Неаполі намалював стінопис із зображенням російського письменника Федора Достоєвського і написом "Світ врятує краса". В очах письменника на муралі — дитина в кольорах самопроголошеної "ДНР".

У міськраді зазначили, що раніше окупанти знищили мурал "Мілана", який пережив російські обстріли міста. На муралі була зображена дівчинка, чия мати загинула від обстрілу РФ у 2015 році, а сама дівчинка зазнала серйозних травм.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок