Один обстріл і 38 будинків: витрати з бюджету Краматорська на ремонти після удару "Іскандером" торік 1 лютого

Один обстріл і 38 будинків: витрати з бюджету Краматорська на ремонти після удару "Іскандером" торік 1 лютого

Ексклюзивно
Наслідки обстрілу Краматорська 1 лютого 2023, вигляд місця 1 лютого 2024 року
Місце ракетного удару на вулиці Леонтовича у Краматорську за рік після атаки. Фото: Суспільне Донбас

Понад 28,7 мільйона гривень витратили з бюджету Краматорська на ремонт будинків після ракетної атаки по місту 1 лютого 2023 року. Того дня у місті від обстрілу 38 житлових будинків були пошкоджені.

Про це Суспільному Донбас повідомили у Краматорській міській військовій адміністрації у відповіді на запит.

Внаслідок обстрілу середмістя 1 лютого пошкоджені були 38 будинків, повідомили в адміністрації:

  • 8 будинків по вулиці Миколи Леонтовича (зокрема і будинок №13, який не підлягає відновленню),
  • 13 будинків по вулиці Дружби,
  • 5 будинків по вулиці Василя Стуса,
  • 3 будинки по вулиці Катеринича,
  • 3 будинки у провулку Науковому,
  • 4 будинки по провулку Інтернату,
  • 2 будинки по вулиці Гідності.
"З метою виконання першочергових аварійно-відновлювальних робіт по зазначеним пошкодженим будинкам з міського бюджету було виділено 28 млн. 771 тисяча гривень. Зазначена сума коштів витрачена на капітальні та поточні ремонти пошкодженого в результаті воєнних дій", — повідомили в міській військовій адміністрації.

Кошти розподілили так:

  • понад 27,9 млн гривень — на ремонти покрівлі 12 будинків,
  • 641,4 тис. гривень — на ремонт системи опалення 2 будинків,
  • 179,7 тис. гривень — на ремонт плит перекриття одного будинку.

Що відомо про зруйнований будинок на вулиці Леонтовича, 13

Під час обстрілу міста 1 лютого 2023 року армією РФ найбільших руйнувань зазнав будинок №13 по вулиці Миколи Леонтовича (колишня Марата): один під’їзд у будинку повністю зруйнований, ще два — частково. 4-поверхівку обстежили на замовлення міської адміністрації. "Технічний звіт було розроблено проектною організацією ТОВ ВБК "Стандарт", сума робіт за договором склала 49,9 тисячі гривень", — уточнили Суспільному в адміністрації.

"Звіт містить наступні висновки: об’єкт непридатний для використання за цільовим призначенням, повністю втратив свою економічну цінність, наявні пошкодження несучих та огоджувальних конструкцій, ступінь та характер яких свідчить про небезпеку аварійного обвалення об’єкта. Рекомендовано виконання невідкладних робіт щодо демонтажу об’єкта", — цитують проєктантів у відповіді МВА.

14 березня 2023 року начальник адміністрації підписав розпорядження про частковий демонтаж конструкцій будинку, його огородили парканом, але консервацію не проводили.

Як розповідав Суспільному у роковини обстрілу заступник начальника Краматорської військової адміністрації Карен Заргарян, витрати на демонтаж залишків будівлі складатимуть "десятки мільйонів", на думку чиновників вони недоцільні.

"Це десятки мільйонів для того, щоб зруйнувати цей будинок повністю і вивільнити майданчик. Ухвалено рішення Краматорською міською військовою адміністрацією поки що цього не робити, на теперішній час це не на часі, тому що близько лінія фронту і великі кошти не будуть витрачатися для того, щоб зруйнувати будинок", — казав посадовець.

У 38 квартирах чотириповерхівки жили 68 людей, уточнили в адміністрації. Власники одинадцяти вже звернулись по сертифікати на нове житло за програмою "єВідновлення".

"Станом на 15 лютого 2025 року затверджено 11 рішень про надання компенсації у вигляді житлового сертифіката на загальну суму 14 млн 596,3 тисячі гривень", — повідомили у МВА.

Крім того, відповіли нам, управління праці та соцзахисту адміністрації отримало 39 заяв щодо допомоги, яку у місті виплачують власникам зруйнованого обстрілами житла, і виплатили родинам з цього будинку загалом 441,5 тисячі гривень.

Суспільне також запитало щодо заперечень від мешканців щодо визнання будинку аварійним. В адміністрації відповіли, що отримали два звернення, під якими загалом підписались 39 з 68 мешканців будинку по Леонтовича. Обидва звернення надходили восени 2023 року. Тобто після рішення МВА не відновлювати будинок.

Що відомо про обстріл Краматорська 1 лютого 2023 року

1 лютого 2023 року російські війська прямим влучанням ракети "Іскандер" зруйнували чотириповерхівку в центрі Краматорська у Донецькій області. Тоді четверо людей загинули, понад 20 дістали поранення або травми.

На початок