Попри щоденну і обов'язкову евакуацію в Курахівській громаді живуть 18 тисяч людей. Місто Курахове розташоване за 18 кілометрів від зруйнованої росіянами Мар'їнки. Російська армія обстрілює громаду майже щодня. Як живуть місцеві жителі у прифронтовому місті — у репортажі.
Житель Курахового Григорій живе один, родину чоловік евакуював до Житомирщини. Чоловік каже, у будинку від обстрілів повилітали вікна, стіни посікло уламками.
"Ось одна воронка, половини винограду нема. Я її заклав. Он там: канава в коліно. А другий прильот був 31 грудня о 11 годині. Привітали з Новим роком. І знову місяць назад", — показує наслідки обстрілів Григорій.
"Шкода оце все кидати, розтягнуть все. Обстріли починаються, якщо тут прильот — швидко в кухню у куток. Якщо трішки утихло — в підвал спускаюся. Вже в підвалі місце готове все, і речі теплі, тому що перший раз, як в трусах бігав, півтори години просидів, змерз", — каже чоловік.
Валерій живе у Максимільянівці, що за вісім кілометрів від Курахового. Каже, село обстрілюють чи не щодня.
"Сусіду прям в хату прилетіло поруч, ні даху нема — нема нічого. Вікна повилітали. У нього два дома, у нього за весь час дев'ять або десять прильотів, на його територію. Як сильно — до сусіда в підвал тікаю. Він не живе, виїхав, а в нього підвал під кухнею", — розповідає Валерій.
Неоніла переїхала до Курахового із Красногорівки, каже, тут набагато спокійніше.
"Слава богу, для життя людей чудово все, турбуються за людей і слава Богу є можливість навіть в церков ходити", — каже жінка.
З квітня у Курахівській громаді оголошена обов'язкова евакуація.
"Є автобуси безкоштовні з нашої громади, і по теперішній час в нас 5 раз на день ходить евакуаційний безкоштовний автобус", — каже начальниця управління культури, молоді та спорту Курахівської міськради Світлана Коновалова.
"Та поки у нас такого плану нема, щоб евакуюватися. Дивлюсь, люди сидять старенькі. Якщо буде вже сильно, але я не думаю, що таке може бути. Дякую нашим хлопцям, господи, молимось щодня за ЗСУ, щоб вони нам місто зберегли. У нас таке хороше місто, таке красиве", — розповіла жителька Курахового Тамара.
Снарядами у місті пошкоджена школа, будівля міськради, приватні будинки та багатоповерхівки.
"Обстріли, мабуть, тижнів два було тихо, а до цього були дуже масштабні, майже кожного дня громада обстрілюється. В громаді 28 населених пунктів, і майже кожного дня якийсь населений пункт страждає. В місті багатоповерхівок пошкоджено, майже ні одної цілої нема, або фасади, або вікна, або дах", — розповіла Світлана Коновалова.
"Обстріли часті й в тому проблема велика, що це артилерійські обстріли. Тривога не спрацьовує, звичайно це несподівано, люди можуть бути на майданчику, де завгодно", — каже Світлана Коновалова.
У 28 населених пунктах Курахівської громади до повномасштабного вторгнення проживали понад 40 тисяч людей. Нині залишилось близько 19 тисяч, із яких 1200 дітей.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram