Волонтер з Маріуполя допоміг врятувати десятьох дітей, п'ятьох дорослих і собаку з підтоплених і окупованих Олешків на Херсонщині. Добробат з Дружківки відкачував воду з будинку оборонця Бахмута на Миколаївщині. Безхатні переселенці зібрали 11 тонн гуманітарного вантажу. Історії про жителів Донеччини, які домагають тим, хто опинився в епіцентрі затоплення після підриву військовими РФ Каховської ГЕС, розповідає Суспільне Донбас.
Рятувальна операція в окупованих Олешках
Михайло Пуришев з Маріуполя Донецької області зібрав з різних куточків України "команду незламних". Волонтери з початку російського вторгнення на Україну у найгарячіших точках допомагають людям.
Останній тиждень вони рятують людей на Херсонщині.
Працювали у чи не найбільш затоплених окупованих Олешках. Останні дні вода в містах і селах лівого берега Дніпра поступово спадає. Проте люди продовжують сидіти на дахах і горищах будинків, чекаючи на порятунок. Російські рятувальні служби не надають достатньої допомоги постраждалим, військові відбирають човни, а вʼїзди й виїзди з Олешок закриті.
Маріуполець Михайло Пуришев із товаришами зміг дістатися окупованого населеного пункту не один раз.
"Евакуація з Олешок. Ризик повинен бути виправданий. Нам казали, що це неможливо, але це спрацювало. Нас не розстріляли і ми змогли забрати людей. Може, ми виглядали смішно, але люди з лівого берега евакуйовані", — написав на своїй сторінці в Instagram 10 червня Михайло Пуришев.
"12 червня вивезли з підтоплених будинків окупованих Олешків десятеро дітей, п'ять дорослих і собаку", — поділився маріуполець-волонтер.
Одинадцять тонн гуманітарки від маріупольців
Маріупольці-переселенці згуртувалися і почали збирати допомогу жителям Херсонщини. У центри "ЯМаріуполь" вони приносять речі, продукти та усе необхідне для допомоги.
"З першого вечора несуть гігієну, харчі, білизну, дитячий одяг, корм для тварин, діляться своїми продуктовими наборами. А ми вже в центрі тут все сортуємо і готуємо до відправлення, — розповідає головна адміністраторка центру "ЯМаріуполь Львів" Оксана Михайлишин.
"Я виїхала в одному костюмі з Маріуполя, тому розумію, як складно тим людям, які так само зараз потребують всього. Ми пережили пекло і нам допомагали, тепер наша черга допомагати", — переконана переселенка Поліна Миколаївна.
У цілому центри "ЯМаріуполь" у сімнадцяти своїх осередках зібрали понад одинадцять тонн допомоги, йдеться у Telegram каналі організації.
Дружківський добробат на підтопленій Миколаївщині
Олександр Качура розповідає, як він з волонтерами з Дружківського добровольчого формування територіальної громади переправляли людям у село Афанасіївка, яке "оточила" вода, воду та харчі човнами.
Допомогу вони привезли з Донеччини.
"Ми були в селі Афанасіївка, яке за пів дня стало островом, бо з одного боку там річка, з іншого низина. Зараз вода відрізала село від решти громади. Військові зробили плаваючий понтон і рятують людей, хто просить про евакуацію. Волонтери ж їдуть на Херсонщину та інші підтоплені регіони з човнами, завдяки їм ми змогли довезти людям гуманітарний вантаж", — ділиться Олександр.
В одній з хат добровольці зустріли військового, що відпросився з Бахмутського напрямку на кілька днів, щоб допомогти родини відкачати з будинку воду, каже Олександр Качура.
"Він воює на нашому напрямку, а ми допомогли його родині на Херсонському напрямку. Ось така довга рука взаємодопомоги".
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram