Відсутня евакуація, ніч на дахах будинків: що відбувається на лівому березі Херсонщини

Відсутня евакуація, ніч на дахах будинків: що відбувається на лівому березі Херсонщини

Ексклюзивно
Відсутня евакуація, ніч на дахах будинків: що відбувається на лівому березі Херсонщини
Херсон, затоплені вулиці в одному з мікрорайонів міста, 7 сервня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

На лівому березі Херсонщини, після підриву російськими військами Каховської ГЕС почалося стрімке підтоплення населених пунктів.

Окупаційна влада оголосила про евакуацію, проте жителям добратись туди не можливо, а самостійно виїхати не дозволяють російські військові. Люди вимушені рятуватись від підтоплення на дахах будинків.

В тимчасово окупованих Олешках рівень води продовжує зростати. Місцеві жителі рятувались від підтоплення на дахах будинків всю ніч.

Як розповіла місцева жителька Крістіна Фролова, яка виїхала з міста і підтримує зв'язок із тими, хто залишився в окупації, начебто окупаційна влада організувала евакуацію.

"Правда людей вони вивозять невідомо куди. Знаю, що примушують викидати українські сімкарти. Люди там просто покинуті. Сидять на дахах та кричать про допомогу. Мої знайомі з Каланчака, хотіли поїхати в Олешки допомогти вивезти людей, але їх зупинили в Раденську. Також були перевізники, які їхали вивозити людей. Але всіх зупинили в Раденську і не дають можливості проїхати далі", — говорить Крістіна Фролова.

Відсутня евакуація, жителі рятуються від підтоплення на дахах будинків: що відбувається на лівому березі Херсонщини
Херсонщина, люди сидять на дахах своїх дач через підтоплення, 7 червня 2023 рік. Фото: Олена Ротарь

Про підвищення рівня води в місті говорить начальниця Міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко. Підтоплені Олешки, Кринки, Козачі Лагері, Підстепне, Піщанка, Праві, Ліві Солонці, Праві, Ліві Саги. Окупаційна влада евакуацію жителів не організовує.

"Про поранених і загиблих нічого не повідомляється. Лікарня зараз не підтоплена. 6 червня окупаційна влада вивезла звідти тяжких хворих до Каланчака та Скадовська. Паліативних хворих підняли на третій поверх. Медичний персонал готується приймати тяжких хворих, наскільки це буде можливим", — розказала Тетяна Гасаненко.

Надвечір стало відомо про трьох загиблих людей від повені у Олешках. Про це Суспільному повідомив міський голова Євген Рищук.

"Є у нас уже один чоловік загиблий. В лікарню зараз привезли ще двох. Я думаю їх буде набагато більше. Багато людей прикутих до ліжка, були безногі, як безнога людина залізе на дах?", — говорить Рищук.

Також за його словами, російські військові тільки надвечір почали евакуювати людей з дахів.

У Голій Пристані серед цивільного населення, станом на 7 червня, поранених та загиблих немає, говорить начальниця Голопристанської МВА Світлана Лінник.

"В Гопрах кричуща ситуація. Рівень води підходить, в деяких місцях до трьох з половиною метрів. Всю ніч люди перебували на дахах. Станом на сьогодні евакуація від окупаційної влади відсутня. Люди самотужки намагаються вижити, надати одне одному допомогу", — каже Лінник.

У Новій Каховці зростання рівня води зупинилось. За інформацією міського голови Володимира Коваленка, загрози життю місцевому населенню немає. Затопленими лишаються місцевий спортивний комплекс, зоопарк "Казкова Діброва”, та вулиці біля Дніпра.

"У населених пунктах сільської місцевості, які теж входять до складу Новокаховської громади набагато гірша ситуація. Особливо постраждав населений пункт Корсунка. Також затоплені вулиці у приміській частині Нової Каховки та окремі вулиці у Дніпрянах", — розповів Коваленко.

Катастрофічною називає ситуацію на тимчасово окупованому лівобережжі перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський. За його словами, окупаційна влада та російські військові заважають людям допомагати один одному та не роблять рятувальної операції.

"Те, що вони зараз нібито проводять евакуацію, проводиться більше з метою створення пропагандистської картинки", — наголосив Соболевський.

Доступу до окупованих територій для допомоги місцевому населенню Україна не має, за словами Соболевського, необхідне втручання міжнародних організацій.

Раніше омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив, що закликав міжнародні організації зробити все можливе аби врятувати людей із тимчасово окупованих населених пунктів на лівобережжі Дніпра Херсонської області, які постраждали після підриву Каховської ГЕС.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до міжнародної спільноти із закликом втрутитися і посприяти евакуації людей з окупованих росіянами територій Херсонщини, які потерпають від затоплення внаслідок підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС.

Також відомо, що у штабі з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС шукають шляхи для того, щоб евакуювати українських громадян з лівого берега Херсонщини.

На початок