Рівно рік у Дніпрі працює центр підтримки переселенців "Я — Маріуполь". Він став першим серед подібних хабів для маріупольців, що відкривали протягом року в інших містах країни. В центрі відають гуманітарну допомогу, проводять заняття для дітей, працюють психологи та юристи, перукар та швачка. За словами керівника Олександра Халявінського, у центрі зареєстровані 12 тисяч переселенців з окупованого росіянами міста.
На свято до першої річниці центру "Я — Маріуполь" прийшла родина Анастасії. Її синові Андрію шість років, а донці Світлані — два.
У Дніпрі родина вже рік. За словами жінки, у центрі вони часті гості.
"Чоловік часто приходить з сином до логопеда. За три місяці син вже всі звуки правильно ставить. Гуманітарна допомога, психологічна тут є. Також ми відвідуємо дитячу кімнату, частіше з сином, але і з донькою буваємо. Садочки не працюють, тому син розважається, подобається, багато іграшок, інтерактивні бокси", — розповіла переселенка з Маріуполя Анастасія Ковальова.
За словами керівника центру Олександра Халявінського, за рік роботи через Центр працевлаштували майже пів тисячі маріупольців.
Переселенка з Маріуполя Олена працює перукарем – як і вдома.
"Я працювала в Маріуполі перукарем 8 років і тут пішла працювати в наш побутовий центр, аби бути ближче до наших рідних маріупольців. За день в середньому буває 7-8 людей: діти, жінки, чоловіки. Був випадок, я тут зустріла свою клієнтку, яку я обслуговувала у Маріуполі. Були здивовані як я, так і вона", — розповіла переселенка з Олена Батракова.
За словами Олександра Халявінського, у центрі підтримують жителів Маріуполя та Маріупольського району. Надають гуманітарну, психологічну, юридичну допомогу, приймають лікарі, працює клуб для літніх людей.
Створили коворкінг і відкрили побутовий центр з пральнею і послугами швачки.
"У нас сьогодні в центрі зареєстровано понад 12 тисяч маріупольців, які комплексно на постійній основі системно отримують різноманітну допомогу. Це 100 тисяч продуктових наборів, майже 100 тисяч гігієнічних наборів. Ми бачимо в розрізі, якщо це психологічна допомога — її отримали понад 3 тисячі людей. Кожного дня до нашої медикині приходять понад 30 людей", — розповів керівник Центру.
Центр "Я – Маріуполь" у Дніпрі відкрився першим після повномасштабного вторгнення, наразі в Україні таких – 17.
Читайте також про Маріуполь
У Дніпрі відкрили гуртожиток для ВПО з Маріуполя
Майже 50 тисяч маріупольців подали заяви про зруйноване житло
У Маріуполі окупантами пошкоджено 90% всіх шкіл
60% маріупольців, які виїхали з блокадного міста, мають ознаки ПТСР — дослідження
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram