"Ми були дуже здивовані, коли Бахмут пішов на зимовий сон". Як почувається ведмідь з Донеччини після зимової сплячки

"Ми були дуже здивовані, коли Бахмут пішов на зимовий сон". Як почувається ведмідь з Донеччини після зимової сплячки

"Ми були дуже здивовані, коли Бахмут пішов на зимовий сон". Як почувається ведмідь з Донеччини після зимової сплячки
. Ведмідь Бахмут у своєму вольєрі у "Домажирі". Фото: Суспільне Донбас

Ведмідь на ім'я Бахмут, що його знайшли українські військові на зруйнованому обстрілами подвір’ї у місті Бахмут Донецької області і який живе у ведмежому притулку "Домажир" на Львівщині, прокинувся після зимового сну. У сплячку він впав у грудні. Як проходить адаптація та реабілітація ведмедя Суспільне Донбас дізналось у менеджерки з маркетингу ведмежого притулку Ольги Федорів.

У грудні Бахмут впав у сплячку і спав трохи більше двох місяців. Зараз він прокинувся почувається добре. Доглядачі годують тварину один раз на день.

"Ми були дуже здивовані, коли Бахмут пішов на зимовий сон. Це на справді дуже гарний показник, що свідчить про те, що він добре проходить реабілітацію", — розказала менеджерка з маркетингу ведмежого притулку Ольга Федорів.

Ведмежий притулок Домажир
Ведмідь Бахмут у своєму вольєрі. Фото: Суспільне Донбас

Після того, як ведмеді прокидаються після зимового сну, годувати їх починають лише на третій день. Бо за цей час тварина знову може піти досипати.

"Якщо протягом трьох днів ведмідь не впав у сплячку, то починаємо його годувати. Спочатку один раз на день даємо тільки овочі та горіхи. А вже через деякий час вводимо у раціон м’ясо та рибу", — пояснила Ольга.

"Все з’їдає, хороший ведмідь". Старі страхи та нове життя ведмедя Бахмута з Донеччини

Зараз у Бахмута більш просторий вольєр. Він там гуляє досліджує територію, риє землю та спілкується з сусідами – ведмежатами, які живуть у сусідньому вольєрі.

"Після зимового сну ми для Бахмута збільшили територію вольєра – це теж наступний етап адаптації. Він досліджує нову територію, риє землю. Саме це свідчить про відновлення природних інстинктів у нього. Також він спілкується з ведмежатами, які живуть по сусідству. Вони принюхуються один до одного, видають звуки, фиркають", — працівниця ведмжого притулку.

Навесні доглядачі притулку проведуть медичний огляд Бахмута. І з огляду на те, як буде тривати подальша реабілітація та адаптація, будуть переводити в інший, більш просторий вольєр.

Ведмежий притулок Домажир
Ведмежата, які живуть у сусідньому вольєрі з Бахмутом. Фото: Суспільне Донбас

"Ми звісно будемо переводити Бахмута до іншого вольєру та селити його з іншими ведмедями. Але коли це станеться, залежить від адаптації. Сусідів будемо йому підбирати за характером, щоб вони не агресували та подружились один з одним", — каже Ольга.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок