У Маріуполі російські окупанти зносять будівлю драмтеатру — радник мера

У Маріуполі російські окупанти зносять будівлю драмтеатру — радник мера

У Маріуполі російські окупанти зносять будівлю драмтеатру — радник мера
. Фото: Telegram / Андрющенко Time

В окупованому Росією Маріуполі зносять руїни драмтеатру, на який російська армія 16 березня 2022 року скинула бомбу. У цей час у ньому могли знаходитися близько тисячі цивільних — точної цифри немає, адже коменданти театру вели списки лише тих, хто заселяється, але не контролювали кількість людей, що виїжджає. Поруч у сквері готували їжу. Біля входу в театр був напис великими літерами: "Діти".

Як повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, повному демонтажу підлягає задня та центральна частина театру.

У Маріуполі російські окупанти зносять будівлю драмтеатру — радник мера
Фото: Telegram / Андрющенко Time.

"Фронтальну залишать цілою, як "основа реконструкції". Тобто демонтується лише ті частини будівлі, які доводять бомбардування, а не вигаданий пропагандою підрив з середини", — розповів радник міського голови.

Петро Андрющенко каже, що другий раз за останні 100 років росіяни будуть драмтеатр, за радянських часів його було побудовано в місці поховання солдатів вермахту, яких було ексгумовано лише у 2017-2018 роках.

Що відомо про обстріл драмтеатру у Маріуполі

  • За даними міської ради під завалами драматичного театру загинули близько 300 людей.
  • Організація Amnesty International визначила, що 16 березня Росія умисно обстріляла Маріупольський драматичний театр, попри те, що їм було відомо, що там ховаються сотні мирних жителів. Правозахисна організація зібрала свідчення 53 людей, які були свідками бомбардування Драмтеатру, 28 з яких — перебували всередині або поруч із театром під час вибухів. Amnesty International також проаналізувала супутникові зображення та радіолокаційні дані безпосередньо перед бомбардуванням і незабаром після нього, завірені фото- та відеоматеріали, надані постраждалими та свідками, а також два комплекти архітектурних планів театру.
  • У середині травня російські військові завершили розбирати завали драмтеатру у Маріуполі та відкрили територію.
  • У липні російські окупанти заявляли, що в Маріуполі мають відкрити драмтеатр 10 вересня, але цього не сталось.

Читайте також

"Це було серце міста". Спогади про Маріупольський драмтеатр

"Звук літака. Лунає свист. Чоловік поряд закриває мене собою" — історії свідків бомбардування маріупольського Драмтеатру

"Маріупольська філармонія — не місце для "трибуналу": яким був колишній Будинок культури

Біля знищеного авіацією РФ театру у Маріуполі були написи "діти" — супутникові знімки Maxar

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок