Російські винищувачі умисно скинули бомби на театр в Маріуполі — Amnesty International

Російські винищувачі умисно скинули бомби на театр в Маріуполі — Amnesty International

Російські винищувачі умисно скинули бомби на театр в Маріуполі — Amnesty International
Знищений маріупольський драмтеатр . Завали драмтеатру у Маріуполі,фото з телеграм каналу радника мера Маріуполя Петра Андрющенка

Організація Amnesty International визначила, що 16 березня Росія умисно обстріляла Маріупольський драматичний театр, попри те, що їм було відомо, що там ховаються сотні мирних жителів.

Правозахисна організація зібрала свідчення 53 людей, які були свідками бомбардування Драмтеатру, 28 з яких — перебували всередині або поруч із театром під час вибухів. Amnesty International також проаналізувала супутникові зображення та радіолокаційні дані безпосередньо перед бомбардуванням і незабаром після нього, завірені фото- та відеоматеріали, надані постраждалими та свідками, а також два комплекти архітектурних планів театру.

У своєму звіті організація зазначає, що майже напевно російські винищувачі скинули на драмтеатр дві 500-кілограмові бомби, які вдарили близько одна від одної та одночасно вибухнули.

"Після місяців ретельного розслідування, аналізу супутникових знімків та інтерв’ю з десятками свідків ми дійшли висновку, що удар був явним військовим злочином, скоєним російськими військами", — сказала генеральна секретарка Amnesty International Агнес Калламар.

Найімовірніше, що удар завдали з російських винищувачів Су-25, Су-30 або Су-34, які базувалися на прилеглих російських аеродромах і часто літали над південною Україною.

Що відомо

  • Російські окупанти 16 березня знищили маріупольський Драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "діти", а також обстріляли школу мистецтв у Маріуполі, де від обстрілів переховувались близько 400 людей.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок