Україна закликає міжнародних правозахисників вимагати доступу до полонених в Оленівці — ОП

Україна закликає міжнародних правозахисників вимагати доступу до полонених в Оленівці — ОП

Україна закликає міжнародних правозахисників вимагати доступу до полонених в Оленівці — ОП
. Зруйноване приміщення в’язниці в Оленівці, 29 липня 2022 року. Фото: AP

Офіс президента України пропонує представникам всіх міжнародних організацій долучитись до створення місії, яка вимагатиме від РФ доступу до українських військовополнених в Оленівці.

Як повідомляє Офіс Президента, на зустрічі з міжнародними правозахисними організаціями глава офісу Андрій Єрмак "запропонував направити спільну місію на контактну лінію. Ця місія має перебувати на контактній лінії доти, доки Росія не надасть доступу до місць утримання українських бранців".

"Українські бранці утримуються без обов’язкового доступу до них представників Організації об’єднаних націй, Міжнародного комітету Червоного хреста. Росія продовжує блокувати місію ООН зі встановлення фактів теракту проти українських військовополонених в Оленівці", — сказав на зустрічі Єрмак.

Офіс прездинта розробив план, який передбачає конкретні кроки щодо захисту прав українців у російському полоні. Проблему доступу до військовополонених планують вивести на глобальний рівень і закликають міжнародні організації публічно доповісти про факти злочинів.

Що відомо

  • 13 жовтня Керівник Офісу президента Андрій Єрмак поставив вимогу Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ): найближчими днями направити свою місію до колонії в Оленівці, де утримують українських військовополонених.
  • 14 жовтня у Міжнародному комітеті Червоного Хреста (МКЧХ) відповіли на вимогу керівника Офісу президента Андрія Єрмака. У комітеті заявили, що вони готові та попросили надати їм негайний і безперешкодний доступ до всіх військовополонених.

Читайте також:

Зеленський дорікнув Червоному Хресту за недостатні зусилля, щоб дістатися до українських полонених

Україна дає Червоному хресту три дні, щоб направити місію в Оленівку — Єрмак

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок