Україна дає Червоному хресту три дні, щоб направити місію в Оленівку — Єрмак

Україна дає Червоному хресту три дні, щоб направити місію в Оленівку — Єрмак

Україна дає Червоному хресту три дні, щоб направити місію в Оленівку — Єрмак
. Голова ОПУ Андрій Єрмак. Фото: Офіс президента

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак поставив вимогу Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ): найближчими днями направити свою місію до колонії в Оленівці, де утримують українських військовополонених.

Про це він сказав під час зустрічі у форматі відеозв’язку з представниками МКЧХ та інших міжнародних організацій, повідомляє Офіс президента.

Керівник Офісу президента сказав, що не розуміє, чому до Оленівки досі не прибула місія Червоного Хреста.

"Закликаю, щоб не пізніше ніж за три дні місія Червоного Хреста з представниками міжнародних медіа прибула до України, навіть якщо до цього терміну не отримаєте підтвердження з боку Росії. А ми впевнені, що Росія не зацікавлена в тому, щоб правда була відома. Ми закликаємо надіслати місію, яка перебуватиме на лінії фронту, поки Росія не видасть ці дозволи", — сказав Єрмак.

Керівник Офісу президента додав, що Україна зі свого боку всіляко сприятиме цій місії.

"Ми готові до цього долучитися. Туди готові поїхати наші народні депутати. Наші шановні партнери — представники країн, які сьогодні з нами, впевнений, теж готові допомогти, щоб провідні канали, інші засоби масової інформації прибули. Як це відбувається, наприклад, коли приїжджає місія МАГАТЕ", — сказав очільник ОПУ.

Єрмак заявив, що в іншому разі Україна застосовуватиме всі можливі інформаційні й дипломатичні засоби для зрушення цього питання з місця.

Речник МКЧХ в Україні Олександр Власенко відмовився коментувати Суспільному заяву керівника Офісу президента та сказав звернутися за коментарем пізніше.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. Частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що представники МКЧХ не моніторили умови тримання українських військовополонених в полоні РФ.
  • 1 вересня гендиректор МКЧХ Роберт Мардіні заявив, що представникам комітету вдалося відвідати лише декілька сотень військовополонених. Доступу до тисяч інших полонених у МКЧХ немає.

Читайте також

Зеленський дорікнув Червоному Хресту за недостатні зусилля, щоб дістатися до українських полонених

Звільнені з полону РФ українці у різному стані, до багатьох застосовували тортури — Буданов

Українських військовополонених катували голодом — омбудсмен

На початок