Зеленський дорікнув Червоному Хресту за недостатні зусилля, щоб дістатися до українських полонених

Зеленський дорікнув Червоному Хресту за недостатні зусилля, щоб дістатися до українських полонених

Зеленський дорікнув Червоному Хресту за недостатні зусилля, щоб дістатися до українських полонених
. Будівля, де розташована місія Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні, фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський заявив, що Міжнародний комітет Червоного Хреста не докладає достатньо зусиль щодо доступу до українських полонених, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Про це він сказав виступаючи на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомляє Суспільне.

"Це продовжується від початку окупації нашого Криму і Донбасу. Доступу до наших полонених не було. Червоний Хрест не може туди дійти. Це вісім років відбувається", — сказав Зеленський.

Президент наголосив, що росіяни ігнорують усі правила поводження з полоненими українцями.

"А зараз тисячі наших полонених після повномасштабного вторгнення знаходяться на окупованих частинах Донеччини, де їх катують і що тільки з ними не роблять. Ми це знаємо. І доступу також немає у Червоного Хреста", — сказав він.

Зеленський нагадав, що тільки в Оленівці росіяни підірвали понад 50 українських бранців і закликав представників МКЧХ шукати способи доступу до українських полонених, оскільки це безпосередньо їхня робота.

"Не можемо ми, українці, битися за те, щоб Червоний Хрест знайшов можливість (доступу до полонених, — ред.). Червоний Хрест повинен "битися", тому що це їхня робота, тому що вони отримують за це гроші, тому що на них дивиться весь світ, вони повинні тиснути на Росію, щоб туди доїхати", – сказав президент.

Він припустив, що у МКЧХ є такі намагання, але їх недостатньо.

"Але ми щоденно не чуємо в медіа, що МКЧХ поїхав, стояв на кордонах, і його не пустили. Я їх не бачу на тимчасових кордонах. Я не бачу в медіа їхніх постійних виступів, тиску на Росію, виступів на Генасамблеї ООН. Ось моя оцінка... Червоний Хрест має діяти потужніше", – зазначив Зеленський.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. Частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що представники МКЧХ не моніторили умови тримання українських військовополонених в полоні РФ.
  • 1 вересня гендиректор МКЧХ Роберт Мардіні заявив, що представникам комітету вдалося відвідати лише декілька сотень військовополонених. Доступу до тисяч інших полонених у МКЧХ немає.

Читайте також

"Вчора я народилась вдруге" — мати наймолодшого військового "Азовсталі" звільненого з російського полону

Поцілував землю після обміну. Емоції військових після повернення з російського полону. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Звільнені з полону РФ українці у різному стані, до багатьох застосовували тортури — Буданов

Українських військовополонених катували голодом — омбудсмен

На початок