В Маріуполі можливе поширення інфекційних хвороб, зокрема холери

В Маріуполі можливе поширення інфекційних хвороб, зокрема холери

В Маріуполі можливе поширення інфекційних хвороб, зокрема холери
. 6 травня Маріуполь. Фото: Telegram-канал "Мариуполь сейчас"

У Маріуполі критична ситуація щодо можливості поширення інфекційних хвороб — є загроза виникнення спалаху холери. Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Особливо критичною є ситуація в Маріуполі. Зважаючи на масові поховання та відсутність доступу до питної води, ми розуміємо, що ризики будуть поступово збільшуватися, враховуючи температуру повітря, адже тепла погода може сприяти саме поширенню інфекційних хвороб", — розповів Кузін.

Також він додав, щоб запобігати розвитку хвороб, необхідно ще раз нагадувати людям правила використання питної води.

"Ми не говоримо про те, що на 100% чекаємо на спалахи певних небезпечних захворювань, однак дійсно ситуація з антисанітарією та перебоїв з водопостачанням, водовідведення, роботи водоочисних споруд може призвести до поширення гострих інфекційних й особливо кишкових інфекцій", — сказав головний державний санітарний лікар.

Він зазначив, що доволі часто МОЗ отримує інформацію щодо масових поховань в неналежних для цього місцях, це також може призводити до суттєвого забруднення поверхневих водоносних горизонтів.

"Якщо відповідати на запитання, чи є там ризик поширення таких хвороб, як холера, то він дійсно там є. Ми дійсно знаємо, що на території Донецької області, і конкретно в Маріуполі, реєструвався спалах холери в минулому, тому зараз основна наша увага зосереджена на тому, щоб таких випадків не допустити", — повідомив Кузін.

Що відомо

  • Маріуполь на межі епідемічної та екологічної катастроф — Денісова
  • Російська окупаційна адміністрація анонсувала тестовий запуск водопостачання у зруйнованому Маріуполі на 12 травня. 13 травня в Маріуполі з’явилась місцями вода та пориви. У Маріуполі через проблеми з водою можливий спалах холери.
  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.
  • Хаотичні поховання та літні дощі можуть призвести до епідемічної катастрофи у Маріуполі — Бойченко
  • Окупований Росією Маріуполь на межі гуманітарної катастрофи, у воду потрапляє трупна отрута. Про це під час брифінгу заявив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок