В РФ російські військові облаштовують фільтраційні табори — радник мера Маріуполя

В РФ російські військові облаштовують фільтраційні табори — радник мера Маріуполя

В РФ російські військові облаштовують фільтраційні табори — радник мера Маріуполя
. Маріуполь 30 травня, фото: Телеграм-канал Маріупольської міської ради

Надійшли перші свідчення про облаштування фільтраційних таборів безпосередньо в Росії в районі пунктів переходу державного кордону РФ з Естонією. Тепер фільтраційні табори для українців не тільки на окупованій території України. Про це повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

"Тепер російські військові при встановленні українців, що намагаються перетнути кордон і щодо яких мають данні, що вони отримали статус прихистку від війни, їх доставляють до такого фільтраційного табору", — додав Андрющенко.

Він зазначив, що маріупольці, які потрапили до такого табору вперше два тижні тому, розповідають, що табір в Безіменному Новоазовського району виглядає дитячою забавкою в порівнянні з прикордонним російським.

"Тому, маріупольці. Ті, які намагаються втекти з Росії — будьте пильними. Використовуйте інші шляхи втечі, зокрема через Білорусь та Грузію", — підкреслив радник мера.

Також він повідомив, що за минулу добу до фільтраційного табору с. Безіменне Новоазовського району доставили 253 людини, зокрема 33 дитини, а з с. Безіменне до м. Таганрог РФ депортували 235 маріупольця, зокрема 28 дітей.

Що відомо

  • Упродовж останнього тижня російські військові примусово вивезли до фільтраційного табору в селищі Безіменне майже 3000 українців, серед яких — понад 300 дітей. Після фільтраційних заходів окупанти формують групи з маріупольців, яких спочатку депортують у Таганрог, а далі до депресивних регіонів Росії.
  • Російські окупанти нарощують темпи вивезення чоловіків з розбомбленого Маріуполя до фільтраційних таборів. Наразі за приблизними даними у таких таборах в Безіменному та Козацькому Новоазовського району Донецької області перебувають майже 4 тисячі чоловіків. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
  • Понад 30 тисяч маріупольців військові Росії примусово депортували до РФ.  Про це розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
  • Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Окупанти відкрили ще один фільтраційний пункт в Маріуполі. В приміщенні "Метро". Це приміщення є гуманітарним штабом і фільтраційним пунктом одночасно.
  • 24 травня з Маріуполя до фільтраційного пункту в с. Безіменне Новоазовського району окупанти вивезли 346 маріупольців, зокрема 24 дитини.
  • З Маріуполя до фільтраційного табору 21 травня було депортовано 313 людей, зокрема 55 дітей
  • Маріуполь патрулюють "кадирівці", вони затримують та знущаються з людей

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок