Військові РФ завершили розкопки завалі Драмтеатру у Маріуполі — радник мера

Військові РФ завершили розкопки завалі Драмтеатру у Маріуполі — радник мера

Військові РФ завершили розкопки завалі Драмтеатру у Маріуполі — радник мера
. Маріуполь, драматичний театр, 16 березня, фото: Павло Кириленко

Російські військові завершили розбирати завали Драмтеатру у Маріуполі та відкрили територію. Тепер встановити точну кількість загиблих неможливо. Про це повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

"Сьогодні російські окупанти завершили розбір завалів та вивіз тіл загиблих з Драматичного театру. Техніку прибрано, зону відкрито. Якщо є у 21 сторіччі більший військовий злочин проти людства, то я не знаю який", — написав Петро Андрющенко.

Андрющенко додав, що після цього неможливо буде встановити кількість загиблих цивільних, від бомбардування театру. Російські військові поховали загиблих під безіменними номерами в братській могилі в Мангуші.

Що відомо

  • Російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру у Маріуполі. Про це свідчать супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies. У зв’язку з масовою відмовою маріупольців брати участь до розборі окупанти залучили робітників МНС Росії
  • Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб йдеться вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Російські окупанти 16 березня знищили маріупольський Драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "діти". За інформацією пресслужби міської ради, під завалами загинули близько 300 людей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок