У Маріуполі російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру — CNN

У Маріуполі російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру — CNN

У Маріуполі російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру — CNN
Маріуполь, драматичний театр, 16 березня, фото: Павло Кириленко

Російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру у Маріуполі. Про це свідчать супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies, повідомили у CNN.

"Нині район драматичного театру перебуває під контролем Росії, й у кількох частинах міста ведеться розчищення завалів, що залишилися після бойових дій. 16 березня російські військові розбомбили драмтеатр у Маріуполі", — йдеться у повідомленні. За даними СNN, 29 квітня на супутниковому знімку було видно кран біля стіни будівлі. Тротуари з північного та південного боку драматичного театру, засипані уламками бомбардувань, на той час були розчищені.

Російські окупанти проводять розкопки драмтеатрі
29 квітня драмтеатр Маріуполя. Супутниковий знімок Maxar Technologies. 29 квітня драмтеарт Маріуполя. Супутниковий знімок Maxar Technologies

"На супутниковому знімку від 2 травня кран був за драматичним театром. Вантажівки були припарковані біля входу, але за супутниковими знімками неясно, навіщо вони були призначені", — йдеться у повідомленні.

Останній супутниковий знімок, зроблений 6 травня, де кран стоїть поруч з ймовірним епіцентром вибуху, який розірвав будівлю на частини.

Російські окупанти проводять розкопки драмтеатрі
6 травня маріупольський драмтеатр. Супутниковий знімок Maxar Technologies. 6 травня маріупольський драмтеатр. Супутниковий знімок Maxar Technologies

Навколо будівлі видно вантажівки.

Що відомо

  • Російські окупанти 16 березня знищили маріупольський Драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "діти". За інформацією пресслужби міської ради, під завалами загинули близько 300 людей.
  • Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб йдеться вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок