Перейти до основного змісту
"Захищатись ми будемо самі, але допоможіть нам". Як Україна реагувала на загострення на Донбасі

"Захищатись ми будемо самі, але допоможіть нам". Як Україна реагувала на загострення на Донбасі

"Захищатись ми будемо самі, але допоможіть нам". Як Україна реагувала на загострення на Донбасі
. Українські військові, ілюстративне фото: УНІАН

Загострення на передовій російсько-української війни, переміщення військ на кордонах — це те, що фіксували в Міністерстві оборони протягом всього року. На восьмий рік війни, миру на Донбасі добитися так і не вдалося. Росія відмовляється відводити війська з тимчасово окупованих територій. На Суспільному — підсумки року на передовій.

2021-й рік миру не приніс. За даними Міноборони, з січня і до початку грудня, в боях загинуло 64 українських військових. У 2020-му на Донбасі загинуло 50 військових.

У квітні українська розвідка повідомила, що Кремль стягує до кордонів України майже 90 тисяч військових. В окупованому Криму зафіксували переміщення військової техніки. У Міноборони Росії прокоментували — це навчання, і згодом почали відводити сили. Але не всі.

Сценарій повторився через декілька місяців: у листопаді розвідка України та Сполучених Штатів знову повідомила про скупчення російських військових. Американське видання The Washington Post опублікувало супутникові фото, на яких видно, що техніку розмістили у прикордонних локаціях РФ – Єльня, Боєво, Персіяновка, а також в окупованому Криму.

На що Міністр оборони України Олексій Резніков закликав Захід надати Україні військову допомогу.

"Захищатись ми будемо самі, але допоможіть нам. Нам потрібна радіоелектронна боротьба, радіоелектронна розвідка, протиракетні комплекси, кіберзахист, потрібно посилювати наш флот. Всі ці наші потреби ми публічно їх називаємо, не приховуємо. І тоді агресор далі не піде", — наголосив Резніков.

Поблизу лінії розмежування, у селищі Станиця Луганська, знають що таке війна з 2014-го року. Як повідомила Суспільному жителька селища Лідія, місцеві з пересторогою читають новини про можливий напад. Свої житла, каже жінка, підготували вже давно.

Наступ на початку наступного року реальний, вважає експерт інформаційно-аналітичного центру національної безпеки Володимир Полевий.

"Якщо говорити про загрозу 2021-го року, то йдеться про високомобільну війну. В цьому контексті Російська Федерація лише збільшила свій відрив можливостей від можливостей української армії, на жаль. РФ підготувала усю інфраструктуру, щоб провести мобілізацію швидко. Ми не можемо провести мобілізацію через економічну складову. Ми чуємо від наших партнерів — не провокувати конфлікт з Росією", — зазначив Полевий.

Інший військовий експерт Сергій Жирохов каже, що такими діями Росія привертає увагу. А от щодо наступу — українські військові дадуть відсіч.

"Зараз вся ця ситуація у ЗМІ, ситуація з західними партнерами виглядає як тиск Путіна на Захід. Інформація про це пішла в західні ЗМІ з подачі росіян, їм було це вигідно. Україна й українські розвідники бачили ще більше війська у 2016 — 2017 роках", — говорить Жирохов.

Можлива агресія Росії — топтема зустрічей на найвищому рівні. Про Україну Джо Байден говорив із Володимиром Путіним. США обіцяють підтримку, і військову, і економічну. Зокрема, розробляють пакет санкції на випадок, якщо Росія нападе.

"Ми зараз бачимо позицію цивілізованого світу, США, НАТО, вона стає більш консолідована. Європа почала виробляти стратегію поведінки щодо країни агресора. За стіл переговорів протилежна сторона сідати не хоче. Але виходячи з економічних, політичних потенціалів Україна не може диктувати свої вимоги", — наголосив полковник запасу Сергій Грабський.

Під час брифінгу у резиденції Синьогора Президент Зеленський заявив, що до переговорів Україна готова. Зустрічатися з РФ можуть у будь-якому форматі з будь-якими партнерами.

Що відомо

  • 24 грудня президент Володимир Зеленський у режимі відеозв'язку поговорив із сенаторами та конгресменами США про ситуацію на сході України та кордоні з Росією, а також про "Північний потік-2".
  • 23 грудня на підсумковій пресконференції президент РФ Володимир Путін заявив, що офіційний Київ готує "третю" військову операцію на Донбасі. Він також зазначив, що в Україні "витісняють" росіян з "історичних територій", маючи на увазі Донбас.
  • Твердження російського президента про те, що Україна начебто готує воєнну операцію на сході України, не відповідають дійсності, повідомив Суспільному речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
  • Сполучені Штати планують розпочати переговори з Росією щодо запропонованих нею "гарантій безпеки" у січні 2022 року, заявила помічниця державного секретаря з європейських питань Карен Донфрід за підсумками візиту до Києва, Москви й Брюсселя.
  • За даними турецького агентства Anadolu, переговори Росії з НАТО з питань безпеки мають розпочатися 12 січня 2022 року.

Читайте також

НАТО має озброїти Україну, щоб відбити вторгнення путінської Росії — литовський дипломат

НАТО привела війська у стан підвищеної боєздатності через російську загрозу – Die Welt

Топ дня
Вибір редакції
На початок