Перейти до основного змісту
Поховання у Маріуполі, ситуація в Костянтинівці. Головні новини Донецької та Луганської областей: події 21 травня

Поховання у Маріуполі, ситуація в Костянтинівці. Головні новини Донецької та Луганської областей: події 21 травня

Онлайн
Ліквідація наслідків обстрілу у місті Слов'янськ Донецької області
Комунальники та енергетики ліквідовують наслідки обстрілу у місті Слов'янськ Донецької області, 20 травня 2025 року. Суспільне Донбас/Артем Степанов

Останні новини Донецької та Луганської областей 21 травня 2025 року, всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн дня від редакції Суспільне Донбас.

Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Instagram, стежте за нами у Telegram, Facebook, WhatsApp або TikTok.

Всі новини попереднього дня — 20 травня 2025 року.

Українка Красуцька відкрила літній сезон у потрійному стрибку на етапі Континентального туру

Українська стрибунка Анна Красуцька, що представляє Донецьку область, провела свій перший старт літнього сезону на етапі Континентального туру World Athletics в італійській Савоні.

На італійському "челенджері" Красуцька була третьою найрейтинговішою стрибункою. Головною фавориткою до старту підходила домініканка Теа Лафон, друга у світовому рейтингу; з топ-20 на змагання також заявилася румунка Єлена Андреа Талос.

Як пройшли змагання?

  • Красуцька увійшла до проміжних топ-3 після першого раунду стрибків. Українка полетіла на 13.48 метра, поступаючись Лафон та італійці Еріці Сарацені — обидві подолали 14 метрів.
  • До кінця етапу Красуцька виконала ще три результативні спроби, проте не покращувала показник першого стрибка: 13.14, 13.16 та 13.07 метра. В інших двох спробах Анна припускалася заступу.
  • Стрибки Лафон та Сарацені за 14 метрів врешті принесли їм "золото" та "срібло" відповідно. Красуцьку в топ-5 також випередили Талос і господарка змагань Оттавія Честонаро — зі спробами на 13.95 та 13.37 метра відповідно.

Континентальний тур. Савона. Потрійний стрибок (жінки): топ-5

  1. Теа Лафон (Домінікаська Республіка) — 14.31 м
  2. Еріка Сарацені (Італія) — 14.01 м
  3. Єлена Андреа Талос (Румунія) — 13.95 м
  4. Оттавія Честонаро (Італія) — 13.37 м
  5. Анна Красуцька (Україна) — 13.48 м

13.48 метра Красуцької стали другим топрезультатом українки цього сезону: далі Анна стрибала на чемпіонаті України в приміщенні у лютому, коли полетіла на 13.51 м.

Загалом Красуцька провела свій третій міжнародний турнір від початку року. Також вона фінішувала четвертою у французькому Амьєні (13.37 м), а на Євро-2025 у приміщенні зупинилася на етапі кваліфікації з результатом 13.19 метра.

Не для пасажирів, а для пропаганди: в окупованому Донецьку вперше за 11 років прибув потяг

Замість обіцяних окупаційною владою пасажирських потягів на залізничний вокзал у Донецьку, який не працює вже 11 років, 21 травня прибув "поєзд побєди".

Про це повідомили у Telegram руху спротиву "Жовта Стрічка".

За інформацією руху "Жовта Стрічка", російська окупаційна влада обіцяла відновити залізничне сполучення у травні цього року.

"На вокзал приїхали декілька потягів. Тільки не для пасажирів, а буквально для пропаганди і красивої картинки для російського телебачення. Доєднуємо світлини окупантів з "поезда победы", який сьогодні прибув до Донецька і в який вже загнали школярів двох міських шкіл на екскурсії", — написали активісти.

Також активісти повідомили, що 9 травня з залізничного вокзалу Донецька відправився ще один "поєзд побєди" та приміська електричка, яка курсуватиме раз на день.

"І це в Донецьку, колись одному з найбільших, найперспективніших українських міст. Прогрес русского мира за 11 років. Наочно", — додали у повідомленні.

Поховання у Краматорську: АМКУ оскаржує у Верховному Суді рішення щодо справи про монополію

Антимонопольний комітет України подав касаційну скаргу до Верховного Суду на рішення судів першої інстанції про відмову у скасуванні Розпорядження начальника краматорської МВА, яке регулює ринок ритуальних послуг в місті. Перше засідання у справі призначили на 19 червня, воно відбудеться в Києві.

Про це йдеться в ухвалі в ухвалі Верховного суду від 8 травня 2025 року.

"Територіальне відділення АМК звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Харківської області від 05.12.2024 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 02.04.2025 та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог", — йдеться в ухвалі.

Суспільне Донбас раніше розповідало, як відбуваються поховання у Краматорську з 10 вересня 2022 року. Тоді міська влада видала розпорядження "Про встановлення порядку огляду трупа працівниками закладів охорони здоров’я Краматорської територіальної громади".

Саме ним міська військова адміністрація встановила: перевозити тіла померлих з місця смерті до моргу можна виключно транспортом комунального підприємства "Ритуальна служба". Містяни та підприємці розповідали про складнощі, із якими стикалися після видання цього розпорядження.

Інструктор БпЛА — про підготовку операторів безпілотників та досвід, який корисний дронщику

Боєць 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади на псевдо "Фокс" — інструктор з БпЛА, який навчив понад півтори сотні пілотів. Завжди мріяв літати та знайшов себе у роботі з дронами.

Він починав піхотинцем, отримав поранення, після чого опанував різні види безпілотників. Пишається своїми учнями та радіє кожному вдалому вильоту та ураженню. Як з підліткової витівки з'явився позивний, з кого можна зробити найкращого пілота та чи вірять дронарі у прикмети — "Фокс" розповів Суспільне Донбас.

Андрія Портнова застрелили в Іспанії. Що відомо про політика, що родом з Луганська

Андрія Портнова 21 травня застрелили в Іспанії.

Соратник Тимошенко та голова адміністрації Януковича, автор позовів проти журналістів щодо захисту честі та гідності, фігурант кримінальних справ та санкційних списків — Андрій Портнов родом з Луганська. Там закінчив школу, а після два роки проходив військову службу. З 1993 року почав юридичну кар'єру, був юрисконсультом у приватній фірмі та одночасно навчался на заочному відділенні юридичного факультету Східноукраїнського державного університету. У 1996 році він вже очолив юридичну фірму "Укрінформправо".

Що відомо про Портнова — зібрало Суспільне Донбас.

Армія РФ атакувала FPV-дроном авто на вулиці у Костянтинівці: є поранені

Про це у Facebook повідомив начальник Костянтинівської міської військової адміністрації Сергій Горбунов.

"По обіді місто Костянтинівка зазнало ворожої атаки. Ударний безпілотник типу FPV, керований противником, завдав удару по території міста, внаслідок чого постраждали мирні громадяни", — йдеться у дописі.

За його даними, машина їхала вулицями міста, всередині перебували двоє людей, коли російські військові вдарили безпілотником.

"Було атаковано цивільний автомобіль, в якому перебували двоє людей. Унаслідок атаки також зазнав суттєвих пошкоджень вантажний автомобіль", — написав Горбунов. Він не уточнив кількість поранених.

Філашкін: Всі дороги, які ведуть до міста Костянтинівка на Донеччині — під контролем російських FPV-дронів

Всі заїзди у місто Костянтинівка Донецької області — небезпечні: армія РФ контролює їх FPV-дронами. Про це в етері телемарафону "Єдині новини" розказав начальник обладминистрації Вадим Філашкін.

"Менше 10 КАБ окупант на місто майже не скидає за добу. . І плюс всі під'їзні шляхи, які ведуть до міста, ворог взяв під контроль FPV-дронами. Тому залишатися в місті дуже складно і небезпечно"

Начальник військової адміністрації додав, що у місті лишаються близько 9 тисяч людей. Тут триває примусова евакуація дітей та обов’язкова евакуація, працюють поліція та ДСНС.

Поховання у Краматорську: АМКУ оскаржує у Верховному Суді рішення щодо справи про монополію

Антимонопольний комітет України подав касаційну скаргу до Верховного Суду на рішення судів першої інстанції про відмову у скасуванні Розпорядження начальника краматорської МВА, яке регулює ринок ритуальних послуг в місті. Перше засідання у справі призначили на 19 червня, воно відбудеться в Києві.

Про це йдеться в ухвалі в ухвалі Верховного суду від 8 травня 2025 року.

"Територіальне відділення АМК звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Харківської області від 05.12.2024 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 02.04.2025 та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог", — йдеться в ухвалі.

У Маріуполі після окупації у сім разів збільшилась кількість поховань — міська рада

У Маріуполі, згідно із заявою псевдомера від окупантів Олега Моргуна, наразі 22 місця поховань, на дані окупантів звернула увагу Маріупольська міська рада, зауваживши, що до повномасштабного вторгнення росіян у місті було три кладовища.

"Псевдоочільник міста Олег Моргун зізнався, що коли російські війська взяли Маріуполь у блокаду, люди ховали загиблих близьких прямо у дворах та парках. За його словами, за три роки ніби то усі тіла перепоховали, хоча це не відповідає дійсності. Досі містяни знаходять стихійні могили. Фейковий мер зазначив, що для того, щоб поховати усіх загиблих довелося створити 22 місця поховань", — написала міськрада у Telegram.

Як нагадали у міськраді, до 24 лютого 2022 року у Маріуполі було три діючих кладовища: Старокримське, Новотроїцьке, Виноградне. Також ще три були закритими.

"Загарбники підтверджують неймовірно високу цифру загиблих маріупольців через російські масовані обстріли житлових кварталів. Нагадаємо, що точної цифри загиблих жителів міста немає. За попередніми оцінками, щонайменше 22 тисячі людей загинули. Проте кількість жертв може бути в рази більшою", — додали у дописі.

Чотирьом депутатам "ДНР" повідомили про підозру

Про це у Facebook повідомила Донецька обласна прокуратура.

Протягом травня-серпня 2023 року двоє жителів Донецька зареєструвались кандидатами у депутати від партії "Єдина Росія", розповіли у прокуратурі. Також до них долучився уродженець Макіївки, який, аз даними відомства, ще у 2022 році у складі армії РФ брав участь у боях за Маріуполь та "Азовсталь", за що був нагороджений медаллю.

"Їх обрали до фейкової Донецької міської й так званої народної рад "ДНР". "Отримавши мандати, вони увійшли до складу псевдокомітетів — «з промисловості та торгівлі» та «з питань агропромислового комплексу і земельних відносин». Громадяни впроваджують закони держави-агресора й беруть участь в розподілі бюджетних коштів на користь російських кураторів. Також підписують нікчемні документи".

Ще одна підозрювана — колишня депутатка Нікольської селищної ради, яка, залишилась у захопленому населеному пункті й очолила Володарську муніципальну раду "ДНР", повідомила обласна прокуратура.

"Вона агітувала місцеве населення за приєднання до квазіреспубліки і отримання російських паспортів. Наразі жінка активно співпрацює з представниками РФ та підконтрольними медіа, висвітлюючи свою діяльність".

Чотирьом псевдодепутатам заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Максимальне покарання — 10 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 15 років з конфіскацією майна.

Близько 35 тисяч людей залишаються у п'ятикілометровій зоні, наближеній до ліній фронту у Донецькій області

Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін в етері "Єдині новини".

Зокрема, він додав, що у Торецькій громаді проживають 136 людей, у Часовоярській - 152.

"У Покровську залишаються 1086-1087 людей. Всі під'їзні шляхи ворог обстрілюються. До окупанта лишилося трохи більше 2 км. Люди там залишаються. Дуже важко завозити гуманітарну допомогу, у місті працюють декілька крамничок. Волонтерський рух заїжджає разом із поліцією, органами влади тільки за узгодженнями з військовими у певний час, щоб завезти гуманітарну допомогу та вмовити людей виїхати з міста", — розказав голова ОВА.

З моменту оголошення примусової евакуації родин із дітьми з Дружківської та Шахівської громад Донецької області евакуювали 161 дитину

Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін в етері "Єдині новини".

Евакуація у примусовий спосіб триває у 32 населених пунктах Донецької області — Дружківської, Шахівської, Добропільської, Криворізької громад. Там наразі залишаються 385 дітей, уточнив голова ОВА.

Зокрема, 20 травня з прифронтових районів Донеччини евакуювали 338 людей та 82 дитини, розповів він.

"Комісія працює, довідки не видаються". Чи можуть жителі Часового Яру отримати компенсацію за зруйноване житло

Про це в етері "Суспільне. Студія" розказав начальник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус.

"На цей час комісія працює, але довідки у нас зараз не видаються, тому що є один момент — акт обстеження житла. Для того, щоб його зробити, треба потрапити у місто. Відповідно наразі це нереально. Тому призупиняємо заяви, офіційно повідомляємо людей і сподіваємось на те, що будуть зміни законодавчі, ми їх очікуємо, ми бачимо, що вони реальні, законотворці над цим працюють".

За його словами, є варіант із "Містечком Хансена" — людей, які потребують житло, сконтактовують із людьми, які надають житло.

"Ми розуміємо, що кількість людей, які виїхали, більш як 10 тисяч, кожен із них потребує житло, тому що своє вони втратили", — розказав начальник МВА.

"Фактично місто щодня, щогодини й щохвилини під постійним обстрілом, де ворог використовує всі можливі засоби ураження".

У Часовоярській громаді залишаються понад 150 жителів, зазначив Чаус, це переважно літні люди, які не хочуть залишатися власні помешкання.

"Всі, хто хотів виїхати з громади, вони це зробили, навіть останні люди, які вже виїжджали у вкрай небезпечній ситуації, у нас була співпраця з військовими", — сказав очільника МВА.

За словами керівника громади, з людьми, які залишилися, немає нормального зв'язку, щоб контактувати.

"Військові також допомагають нам у ці моменти, щоб максимально вивезти людей. Але, на жаль, безпекова ситуація може складатися так, що це неможливо у якийсь певний момент. У разі найменшого віконця, цю тему будемо реалізовувати. Щодо гуманітарної ситуації — реально складно. Фактичні останні гуманітарні допомоги для міста були доволі давно".

Як з'являється можливість, місцевим допомагають в отриманні гуманітарної допомоги, гігієнічних наборів та у всього, чого потребують жителі, уточнив Сергій Чаус.

"Люди по декілька разів переходять із підвалу у підвал, тому у залишках будинку мешкати не реально. Основна небезпека — це саме дрони. Ми це бачимо, по кому стріляють, по кому летять", — сказав начальник МВА.

Жителька Слов'янська Ганна Доценко сьогодні святкує 102-й день народження

Про це повідомив начальник МВА Вадим Лях у Facebook.

"Не дивлячись на обставини, Ганна Спиридонівна залишається життєлюбкою та людиною завзятої вдачі. Вона дуже позитивна, має гарну пам'ять, цікавиться всім, що відбувається. Говорить, що ось тільки останніми місяцями став здавати слух".

Іменинниця поділилася рецептом довголіття — працювати на повну силу, багато рухатися і не накопичувати образи.

Рятувальники деблокували чоловіка з понівеченої вантажівки після ДТП у Краматорському районі

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Донецькій області у Facebook.

ДТП сталася пообіді 20 травня на ділянці дороги в селищі Шабельківка.

"Рятувальники, оперативно прибули на місце події та встановили, що чоловік 1974 року народження був заблокований в кабіні вантажного автомобіля, понівеченого внаслідок ДТП. За допомогою гідравлічного та шанцевого інструменту надзвичайники оперативно деблокували постраждалого та передали його співробітникам швидкої медичної допомоги".

Через авіаудар армії РФ пошкоджені церква та братська могила часів Другої світової війни у Костянтинівці

Про це у Facebook повідомила Костянтинівська МВА.

За даними адміністрації, внаслідок ранкового удару керованою авіаційною бомбою серйозних пошкоджень зазнали духовна та історична пам'ятки — місцева церква та братська могила воїнів Другої світової війни.

"Це не просто атака на споруди — це удар по історичній пам'яті нашого народу, по святинях, що символізують мир і жертви, покладені заради нього. У той час, як увесь цивілізований світ вшановує пам'ять загиблих у Другій світовій війні, російські окупанти — нащадки тих, кого самі звикли називати "визволителями", стирають з лиця землі місця поховань героїв. Цинізм, перевершений лише їхньою брехнею".

2 686 ударів по лінії фронту та житлових районах завдали російські війська по Донеччині за добу

Про це повідомила поліція Донеччини на сайті.

Армія РФ атакувала

Руйнувань зазнали 28 цивільних об'єктів, з них 15 житлових будинків.

На Мирноград російські війська скинули дві бомби "КАБ-250" — поранена людина, пошкоджені три багатоквартирних будинки, кафе, адмінбудівля.

У Білицькому та в Новому Шаховому російські дрони пошкодили по одному приватному будинку.

По Краматорську війська РФ вдарив дев'ятьма БпЛА — є руйнування у промисловій зоні та на території СТО.

Два безпілотники атакували Слов’янськ — пошкоджені шість приватних будинків і підприємство. Ще два дрони поцілили по Миколаївці, пошкодивши чотири приватних оселі.

На світанку, о 4:20, армія РФ завдала сім авіаударів по Костянтинівці

Про це у Facebook повідомив начальник міської військової адміністрації Сергій Горбунов

"До травмпункту лікарні самостійно за наданням медичної допомоги із тілесними ушкодженнями отриманими внаслідок ворожих авіаударів звернулась 1 цивільна особа".

Через удари у місті пошкоджені фасади навчального закладу, ⁠багатоповерхових будинків, адміністративної будівлі комунального підприємства, чотири гаражних приміщення, учбовий корпус навчального закладу, легковий автомобіль, пам'ятна споруда, паркан, газопровід, лінія електромережі, уточнив він.

Що відомо про діяльність "юнармії" на окупованій частині Луганщини

Про це в етері "Суспільне. Студія" 21 травня повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Олексій Харченко.

"Мета, перш за все, — стерти українську ідентичність, виховати лояльність до російської влади та готувати дітей до війни проти України. Насправді мілітаризація українських дітей — це не хаотичні дії, це цілеспрямована державна політика "рашистів", вона закріплена як на законодавчому рівні, так і фінансується достатньо суттєво. Ця масштабна політика базується на історичних практиках Російської імперії та СРСР".

Разом із цим РФ застосовує такі механізми, як депортація та примусова зміна громадянства, ізоляція від українського середовища, ідеологічна "обробка" через пропаганду, залучення до військових структур, розповів Харченко.

"Слід зауважити, що дітей готують не просто до патріотичного виховання, їх тренують поводженню зі зброєю, формують ненависть до України, умовно кажучи, вчать воювати. З дітьми працюють не волонтери, а колишні військові, які перебувають під цілковитим контролем спеціальних служб", — зазначив голова ОВА.

На окупованій території Луганської області діють 102 загони так званої юнармії. В них беруть учать понад шість тисяч дітей, повідомляв раніше у Facebook начальник Луганської обласної військової адміністрації.

"Це тільки ті, які вже зараз готують до війни з Україною. Разом з цим 47 тисяч дітей, підлітків втягнуті до пропагандистського руху перших, так званого. Раніше загарбники казали, що мали намір відновити піонерію. Втім під час вторгнення в Україну почали все частіше долучати молоде покоління до заходів, пов'язаних із війною", — розказав Олексій Харченко.

Зокрема, за його даними, окупанти для дітей проводять регулярні зустрічі із військовими РФ, наполягають на продовженні спілкування із ними у майбутньому, вчать керувати безпілотниками, популяризують пілотну дільність, реєструють дітей на російському порталі державних послуг на цей напрямок.

"Найгірше що російські окупанти не тільки зомбують молодь на захопленій території Луганської області, а й починають промивати мізки дітям у дитсадках, школах, ВНЗ та у спеціально створених патріотичних об'єднаннях. Уявіть собі, що для найменших діток створений патріотичний рух "Орлята Росії. Старших школярів та студентів заганяють у "Рух перших".

У 2024 році у Луганську відкрили філію центру військово-спортивної підготовки патріотичного виховання молоді на базі Луганського коледжу автосервісу, розповів він. Керівник ОВА уточнив, що у цій філії навчаються 60 курсантів, серед яких є і дівчата: їх навчають управлінню БпЛА, робототехніці та кібертехнологіям.

"Російська пропаганда стверджує, що на базі "Воїна" відроджується система добровільної військово-спортивної підготовки у Росії, сприяючи формуванню у молоді патріотизму та розвитку фізичної підготовки. За минулий рік, за даними злочинного угрупування "ЛНР" луганська філія "Воїн" навчила понад 500 дітей".

До початку осіннього призову на військову службу. У "ЛНР" агітують пройти диспансеризацію та здати норми "ГПО"

Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Олексій Харченко у Facebook.

"Примусову мобілізацію окупанти приховали під можливістю одержати податкову знижку за щорічну диспансеризацію та виконання нормативів всеросійського фізкультурно-спортивного комплексу "Готовий до праці та оборони". Відповідну роботу доручили прискорити у Кремлі. У тому числі й на території так званої ЛНР".

Він зазначив, що, зокрема, зарахувати результати та зробити нарахування потрібно до 1 жовтня, а не до кінця року, як планувалося.

Одна людина дістала поранення на Донеччині від російських обстрілів минулої доби

Про це у Facebook повідомив начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

Через російський обстріл поранена людина у Мирнограді.

3215 жителів Донецької області загинули від початку повномасштабного вторгнення РФ через російські обстріли, дістали поранення ще 7149 людей, без врахування жертв у Маріуполі та Волновасі.

Повертається тепло, але з дощиком: погода в Донецькій області 21 травня

Про це йдеться на сайті Українського гідрометеорологічного центру.

"Хмарно з проясненнями, вдень та вночі короткочасний дощ. Вітер західний від 7 до 12 метрів на секунду", — повідомили у гідрометцентрі.

Якою буде температура у Донецькій області:

  • вночі від 9 до 11 градусів тепла;
  • вдень 18 — 20 градусів вище нуля.
Топ дня
Вибір редакції
На початок