Перейти до основного змісту
З Краматорська евакуювали пам'ятник Степану Чубенку: де зберігатимуть

З Краматорська евакуювали пам'ятник Степану Чубенку: де зберігатимуть

Ексклюзивно
Пам'ятник Степану Чубенку в Краматорську
Пам'ятник Степану Чубенку в Краматорську, 10 грудня 2021 року. Краматорська МВА

Пам'ятник Степану Чубенку, якого у 2014 році вбили проросійські бойовики за проукраїнську позицію, тимчасово евакуювали із саду Бернацького в Краматорську. Постамент перевезли на Львівщину, де його зберігатимуть до кінця воєнного стану.

Розпорядження опублікували на сайті Краматорської міської військової адміністрації та підтвердив Суспільне Донбас телефоном начальник МВА Олександр Гончаренко.

Евакуацію пам'ятника Степанові провели згідно клопотання його матері — Сталіни Чубенко, розповів Олександр Гончаренко.

Розпорядження про евакуацію видали 29 квітня 2025 року, у п'ятницю 2 травня — постамент демонтували та евакуювали з Краматорська до Львова. Згідно тексту розпорядження, транспортування пам'ятника до нового місця зберігання здійснили за рахунок футбольного клубу "Карпати" (Львів).

З Краматорська евакуювали пам'ятник Степану Чубенку: де зберігатимуть
Пам'ятник Степану Чубенку в Саду Бернацького. Краматорська МВА

Пам'ятник Степану Чубенку зберігатимуть на базі "Карпат" у селі Бартатів на Львівщині, розповів телефоном Суспільне Донбас директор з маркетингу Юрій Зелик.

"Не плануємо встановлювати. Він буде на відповідальному зберіганні згідно договору між Краматорською радою та футбольним клубом "Карпати". Він (пам'ятник — ред.) вже в Бартатові", — повідомив Юрій Зелик.

Пам'ятник Степану Чубенку повернуть до Краматорська після закінчення дії воєнного стану, уточнив директор з маркетингу "Карпат".

Що відомо про Степана Чубенка

  • Степан Чубенко народився в Краматорську, навчався в ЗОШ № 12. З 6 років займався греко-римською боротьбою, призер обласних змагань, повідомляють на сайті Донецької ОВА. Хлопець був воротарем молодіжної команди ФК "Авангард".
  • У жовтні 2013 року брав участь у марші УПА в місті Київ, також організовував проукраїнські мітинги у Краматорську, організовували акції з протидії проведенню незаконного референдуму під час окупації міста проросійськими бойовиками.
  • Наприкінці липня 2014 року Степана Чубенка затримали бойовики "ДНР", коли хлопець повертався з Києва до Краматорська. Хлопця катували та вбили за проукраїнську позицію під Донецьком. За втручання його матері, Сталіни Чубенко, тіло Степана повернули до Краматорська через 3,5 місяці.
  • За підозрою у вбивстві слідчі встановили трьох бойовиків батальйону "Керч" — Юрія Москальова, Вадима Погодіна та Максима Сухомлинова.
  • У 2017 році Торецький міський суд виніс бойовикам заочний вирок у вбивстві.
  • На честь Степана Чубенка у Краматорську щорічно проводять футбольні турніри пам’яті.
  • У серпні 2021 року школу, у якій навчався Степан, назвали на його честь. Це ліцей №12 міста Краматорськ.
  • У грудні 2021 року в Краматорську в Саду Бернацького відкрили пам’ятник Степану Чубенку, якого катували та вбили проросійські окупанти у 2014 році. Відкриття пам'ятника присвятити до Всесвітнього дня футболу. Пам’ятник Степану у повний зріст зроблений із граніту.
  • Посмертно Степана Чубенка було нагороджено державними й недержавними відзнаками: орденом "За мужність" ІІІ ступеня; орденом "Народний Герой України"; медаллю "За жертовність і любов до України"; пам’ятним нагрудним знаком "Кров за Україну".
  • У квітні 2025 року на сайті президента України опублікували петицію про присвоєння Степану Чубенку звання Героя України (посмертно).

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок