У Дніпрі чоловіку загрожує до двох років в'язниці за те, що ображав і принижував дружину

У Дніпрі чоловіку загрожує до двох років в'язниці за те, що ображав і принижував дружину

домашнє насильство
Домашнє насильство, ілюстративне фото. Фото: Суспільне Тернопіль

У Дніпрі поліцейські повідомили про підозру в скоєнні домашнього насилля місцевому жителю, який ображав дружину.

Про це повідомили в пресслужбі обласної поліції.

Працівники поліції не раз складали щодо чоловіка протоколи про адмінпорушення за статтею 173-2 (вчинення домашнього насильства), адже чоловік ображав жінку, нецензурно лаявся, принижував та залякував її. Однак фігурант не виправився та продовжував принижувати гідність дружини, сказано в повідомленні.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею 126-1 (домашнє насильство) Кримінального кодексу України. Вона передбачає позбавлення волі строком до двох років.

Що відомо про домашнє насильство в Україні та світі

За статистикою, оприлюдненою міністеркою соціальної політики Юлією Соколовською на Міжнародному форумі UNFPA “Україна на шляху до подолання домашнього та гендерно зумовленого насильства”, кожна пʼята жінка в Україні потерпала від насильства. І хоча від цього також страждають діти, чоловіки, люди похилого віку, проте 90% постраждалих від насильства – саме жінки.

За даними директорки Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасії Тищенко, у Дніпрі до їхнього центру від початку року звернулося більш ніж 300 осіб, постраждалих від домашнього насильства. 53 людини скористалися кризовою кімнатою центру.

Раніше повідомлялось, що Міністерство соціально політики створило новий інструмент протидії домашньому насильству — дашборд "гарячих ліній" спеціалізованих центрів надання допомоги.

У Дніпрі люди, які зіткнулися з домашнім насильством або насильством за ознакою статі, можуть звернутися по допомогу на номер 102, а також за телефонами: +38 066 448 61 54, +38 067 200 25 66.

За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2 мільйонів людей, а щороку гине близько 600 жінок.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок