Перейти до основного змісту
Перехід на "зимовий" час: як ставляться до нього жителі Дніпра та що радить сімейна лікарка

Перехід на "зимовий" час: як ставляться до нього жителі Дніпра та що радить сімейна лікарка

Перехід на "зимовий" час: як ставляться до нього жителі Дніпра та що радить сімейна лікарка
. Ілюстративне фото: Unsplash

29 жовтня о четвертій ранку годинники в Україні переведуть на годину назад. Так регулюють час відповідно до сезону, бо світловий день взимку триває 8 годин, а влітку – майже 16, розповіла Суспільному дніпровська астрономка Людмила Марченко.

"Коли в нас восьмигодинний робочий день, то у грудні ми виходитимемо з дому, коли сонце тільки-тільки сходить, і повертатимемося, коли воно вже сховається за горизонтом. Дуже хочеться хоч трошки якось зрушити цей світловий день, для того, щоб комфортніше почуватися", — каже фахівчиня.

За її словами, між частинами України теж є різниця у сході сонця: у Донецьку на 40 хвилин раніше, ніж у Львові. Однак ділити на два годинних пояси територію держави – недоцільно.

Астрономка розповіла про перехід на "зимовий" час
Астрономка Людмила Марченко. Суспільне Дніпро

"Київ — на меридіані, який відповідає довготі 2 години 2 хвилини, середній час другого часового поясу якраз відповідає київському. Наш дніпровський відрізняється від київського на 18 хвилин. У нас на 18 хвилин раніше сходить сонце", — говорить Людмила Марченко.

Кореспондентка Суспільного запитала у жителів Дніпра, як вони ставляться до переведення годинників і як реагують на зміну часу.

"Нейтрально до цього ставлюся. Не помічаю навіть, коли час переходить. Але мабуть треба. Якщо вся Європа переходить, то ми ж не можемо жити по іншому часу", — каже Анатолій.

Дніпрянка Анна проти, бо, говорить, організму важко звикати до нового часу. Таміла теж не підтримує переведення годинника, оскільки діти повертаються з очного навчання, коли на вулиці вже зовсім темно.

А ось В`ячеслав замислюється, як перехід на "зимовий" час обернути в користь для себе.

"Думав, може завести годинник, відчути цей час на собі, цю годину. Не проспати, а з користю її витратити. 29 жовтня я це зроблю", — сказав він.

Щоб переведення годинника не впливало негативно на самопочуття, треба поступово адаптуватися під новий час, розповіла сімейна лікарка Ірина Міщенко. Вона радить бути фізично активними, лягати спати вчасно та дотримуватися звичного режиму дня.

Що радить сімейна лікарка з Дніпра тим, хто погано звикає до "зимового" часу
Сімейна лікарка Ірина Міщенко. Суспільне Дніпро

"Це пов`язано з часовими режимними ритмами. Просинатися потрібно пізніше, а засинати раніше. Старатися перші дні жити за минулим режимом", — говорить жінка.

На літній сезон в Україні переводитимуть годинники в останню неділю березня о 3-й ранку, на годину вперед.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок