Перейти до основного змісту
"Переведення годинника — стрес для організму": 27 жовтня Україна перейде на зимовий час

"Переведення годинника — стрес для організму": 27 жовтня Україна перейде на зимовий час

У ніч на 27 жовтня українці перейдуть на зимовий час. Традицію переведення годинника запровадили ще під час УРСР — у 1981 році. У липні ж цього року Верховна рада України проголосувала за закон, який повинен був після чергового переведення залишити країну на зимовому часі. Як до цього ставляться жителі Дніпра, чи є кардинальні зміни для здоров’я людей та як перехід у часі впливає на тварин — у матеріалі Суспільного.

У ніч з 26 на 27 жовтня Україна перейде на зимовий час — годинники переведуть на годину назад. Через такі зміни свійські тварини відчувають дискомфорт, зазначила працівниця екоферми Наталія. За її словами, стрес триває близько трьох тижнів, після — вони звикають до змін.

"Вони звикли, що о шостій годині ранку прийде скотар, він їх погодує. Вони вже очікують, у них виділяється шлунковий сік, і якщо вони не отримують у певний час їжу, тоді шлунково-кишкова система страждає. Корови — вони дояться. Страждає вим’я, тому що вчасно їх не подоїли, його розпирає від молока", — додала Наталія.

"Переведення годинника — стрес для організму": 27 жовтня Україна перейде на зимовий час
Іпотерапевтка Наталія. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Переведення годинників створює стрес і для організму людини, зауважила сімейна лікарка Олена Кондратенко. Вона додала: близько тижня можуть бути проблеми зі сном, потім організм адаптується.

"Якщо ми робимо це різко, без підготовки, то, звісно, що ми вибиваємось, як, наприклад, при перельоті кудись в іншу країну, коли змінюється часовий пояс", — пояснила вона.

"Переведення годинника — стрес для організму": 27 жовтня Україна перейде на зимовий час
Лікарка Олена. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Переведення годинників запровадили ще у 1981 році. У липні 24-го депутати Верховної ради проголосували за закон, який залишить Україну на зимовому часі. Документ набуде чинності після підписання президентом. Астрономка Людмила Марченко каже: якщо навесні годинники не переведуть на годину вперед, влітку буде світати о 3:29, а прокидатися українці будуть вже в спеку.

"Краще переходити потім на літній час. Краще зберігати оці ритми, які існують завдяки природним чинникам. Люди із найдавніших часів намагалися максимально використати ті можливості, які надає нам рух Сонця за небесною сферою", — зазначила вона.

"Переведення годинника — стрес для організму": 27 жовтня Україна перейде на зимовий час
Астрономка Людмила Марченко. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Наразі рішення про скасування переведення годинника та залишення країни на зимовому часі не підписане президентом.

Як дніпряни ставляться до переведення годинника та чи потрібно прибирати зміну часу

Суспільне запитало у жителів Дніпра, як вони ставляться до переведення годинників.

"Дітям важко переходити з одного часу на інший. Це дуже складно для організму людини. Природа вирішила так, що час повинен бути тільки один", — сказала Олена.

"Я вважаю, варто залишити літній час. Щоб у нас зайва годинна ввечері була. Люди о 3-й годині ночі не прокидаються. Тому світовий день нехай пізніше починається і закінчується. Люди в основному ввечері вмикають електрику. А зранку воліють поспати", — зазначила Вікторія.

"У всякому випадку це краще для людей. Постійно потрібно було думати, коли переводити годинник, і так далі. А тепер буде стабільно кожен рік (якщо скасують переведення годинників, — ред.). Якщо це спричинить позитивні ефекти. Чому би й ні?" — сказав Гліб.

"Раніше темніє, треба раніше вставати. Треба раз це зробити, і на цьому закінчити", — додав Михайло.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня

Вибір редакції

На початок