Перейти до основного змісту
Понад 4,5 мільярди гривень. У Дніпрі ухвалили виділення коштів на розвиток метро у 2023 році

Понад 4,5 мільярди гривень. У Дніпрі ухвалили виділення коштів на розвиток метро у 2023 році

Понад 4,5 мільярди гривень. У Дніпрі ухвалили виділення коштів на розвиток метро у 2023 році
. Фото: Суспільне Дніпро

Понад 4,5 мільярди. Стільки витратять на розвиток дніпровського метрополітену в 2023 році. Робити це будуть коштом державного бюджету. Відповідне рішення ухвалили під час сесії 14 грудня.

У 2022 році на метрополітен виділяли 1,3 мільярда. Проте у березні міський голова Борис Філатов повідомив, що будівництво нових станцій метрополітену законсервували, а турецькі підрядники призупинили роботу та евакуювали персонал.

"Аудиторська служба зафіксувала нецільове використання коштів на 352 млн грн. Це була перевірка за один рік. Зараз як буде фінансуватися метро – це неоднозначна ситуація. Залежно від того, чи будуть надходити на це кошти з державного бюджету. Наразі немає фірми, яка може будувати метро. "Лімак" надіслав лист про розірвання договору, і нова фірма має проходити процедуру відбору в Європейському банку реконструкції та розвитку, наскільки я розумію логіку європейських контрактів. Тому, попри те, що немає фірми, яка будує метро, ми сплачуємо за кредити – це раз. І друге – у нас близько 100 млн грн на рік іде на підтримку метрополітену щорічно, щоб там відкачувалася вода і все інше не обсипалося", – розповів керівник ГО "Платформа Громадський контроль" Денис Селін.

У жовтні Суспільне Дніпро надіслало до міськради інформаційний запит стосовно консервації будівництва метрополітену. Відповіді в установлений законом строк не отримали.

Тож ми написали новий запит, аби дізнатися, яку суму відсотків сплатить місто у 2023 році за кредити на будівництво метрополітену, скільки витратили на консервацію будівництва та коли з держбюджету надійдуть заявлені 4,5 мільярди гривень.

Що відомо

  • Дніпровський метрополітен почали будувати у 1981 році. Відкриття було заплановане на 1991 рік, але відбулося 29 грудня 1995-го. Тоді відкрили одну лінію – Центрально-Заводську, на якій побудовано шість станцій. Її довжина – 7,8 кілометра.
  • У 2016 році вирішили добудувати три станції у центрі міста. У липні 2016 року турецька компанія Limak перемогла у міжнародному тендері на будівництво метро в Дніпрі, винайнявши як субпідрядників «Днепрометробуд» і «Київметробуд». Технічний нагляд за реалізацією проєкту довірили польській компанії ILF Consulting Engineers з представництвом в Дніпрі. Кредит на будівництво в розмірі 304 млн євро взяли в Європейському банку реконструкції та розвитку. Ці гроші місто отримувало частинами у вигляді субвенцій з держбюджету.
  • В рамках проєкту, укладеного з турецькою фірмою-підрядником Limak, в дніпровському метрополітені побудують три нові станції в центральній частині міста — «Центральна», «Театральна» і «Музейна». Після завершення робіт довжина метро збільшиться з 7,8 до 11,1 км. Закінчити всі роботи планували наприкінці 2021 року.
  • У 2017 році метро планували побудувати до 2021 року, але активна фаза будівництва почалася півтора року тому. Заступник міського голови Михайло Лисенко на своїй сторінці в Instagram повідомляв, що нові станції будуть відкриті у березні 2023 року.

Читайте також

На станціях метро в Дніпрі запрацювали "пункти незламності"

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок