У Польщі на 32-му міжнародному кінофестивалі EnergaCamerimage представлять спеціальну українську програму, організовану фестивалем кінооператорського мистецтва "Кіноко".
Про це 1 листопада повідомили у Держкіно.
Кінофестиваль пройде з 16 по 23 листопада в польському місті Торунь. EnergaCamerimage — один із найбільших світових заходів, присвячених мистецтву операторської майстерності.
Цьогоріч вперше українські фільми будуть представлені у програмі.
"Це дозволить міжнародній аудиторії глибше познайомитися з сучасним українським кіно", — вважають організатори.
У програмі покажуть 4 фільми:
- "Ля Палісіада", режисер Філіп Сотниченко
Це дебютна робота режисера.
Події фільму розгортаються в Україні 1996 року — за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей документ скасував смертну кару, яка діяла ще з радянських часів. До цього за кількістю смертних вироків наша держава мала один із найвищих показників у світі.
Світова прем'єра відбулася в межах 52-го Роттердамського міжнародного кінофестивалю, а українська — 12 жовтня під час Київського тижня критики.
"Ля Палісіада" була обрана претендентом від України на премію "Оскар" у 2024 році.
- "Залізні метелики", режисер Роман Любий
Стрічка досліджує обставини збиття літака на Донбасі, риторику російських пропагандистів навколо цієї події та реакцію світової спільноти на злочин. Фільм поєднує документальні кадри із сучасним театром і анімацією.
Різні документальні епізоди, зокрема віднайдені колажі кадрів, архівні кадри, інтерв'ю та спостереження, будуть чергуватися з вигаданими. Завдяки цій візуалізації глядачі отримають шанс побачити подію з різних ракурсів і в різний час, пов'язавши злочини минулого із сучасністю.
Світова прем'єра стрічки відбудеться в конкурсній секції World Cinema Documentary Competition кінофестивалю "Санденс" у січні 2023 року.
- "Стоп-Земля", режисерка Катерина Горностай
За сюжетом, 16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє: якщо не наважишся спитати — ніколи не знатимеш, чи це взаємно.
Стрічка отримала "Кришталевого ведмедя" на Берлінале, на ОМКФ в Одесі – гран-прі та "Золотого Дюка", а українські кінокритики присудили їй п'ять нагород "Кіноколо": за найкращий дебют, сценарій, жіночу роль, режисуру і повнометражний фільм.
- "Любий гарний коханий", режисер Юрій Речинський
Герої фільму — волонтери та літні та хворі люди, яких вони евакуюють з небезпечних місць, а також військові, які займаються пошуками й перевезенням тіл загиблих.
Міжнародна прем'єра стрічки відбулася у липні на Міжнародному кінофестивалі Локарно.
Програмна директорка фестивалю "Кіноко", режисерка Анастасія Тиха розповідає, що представлені у програмі фільми відображають складний період, з яким стикнулась українська кіноіндустрія — починаючи від пандемії COVID-19 і аж до повномасштабного вторгнення.
"Програма є прикладом глибокої та чутливої авторської рефлексії, демонструючи, як мистецтво допомагає нам фіксувати та переживати кризові моменти, зрештою знаходячи нові шляхи для подальшого руху вперед", — додає вона.
Під час фестивалю відбудуться два семінари:
- "Як витримати глобальні виклики і продовжувати знімати кіно: Український кейс" з кінематографістами Євгенією Бондаренко, Сергієм Стеценком та Володимиром Усиком.
- Семінар кінооператора Микити Кузьменка про роботу з музичними кліпами.
Відкриття фестивалю відбудеться з фільмом Blitz відомого режисера Стіва Макквіна, лауреата премій "Оскар" та BAFTA.
Більше про програму кінофестивалю можна прочитати тут.
"Кіноко" — єдиний кінооператорський фестиваль в Україні, заснований у 2018 році.
Він покликаний відкривати нові імена у галузі кінематографії та робити огляд найцікавіших здобутків. Відбувається щороку в Будинку кіно в місті Київ. У межах фестивалю нагороди вручають кінооператорам та кінооператоркам.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]