Сервіс для відстеження та дослідження української музики NUAM створив вебзастосунок NUAM Base — це найбільша база українських артистів, а в пошуку можна знайти релізи за датою, жанром, мовою та популярністю.
Вебдодаток NUAM Base став логічним продовженням сервісу NUAM, який щотижня відстежує нову українську музику. Застосунок, за словами розробників, слугуватиме для глибокого дослідження української музичної сцени.
База музики поповнюється щодня, треки можна фільтрувати за жанрами, а артистів сортувати за іменем, датою останнього релізу, кількістю слухачів на місяць та їхнім приростом. За замовчуванням застосунок прибирає з пошуку російськомовну музику, однак її можна додати. Також фільтри можуть показати лише артистів-дебютантів у поточному році, прибрати неактивних виконавців, які не мали релізів у 2024-му, чи тих, хто має всього один трек.
Кожен артист має індивідуальну картку, яка ознайомлює з жанром, кількістю слухачів на місяць, дає прослухати короткі уривки пісень — можна вибрати найновіші чи найпопулярніші. Також доступна функція "Схожі артисти", щоб побачити артистів, яких найчастіше слухають разом із цим виконавцем.
"Весь проєкт розроблявся за допомогою нейромереж, без будь-яких знань у програмуванні, з палаючою д*пою, але з величезним бажанням зробити все добре, — зазначає автор проєкту Олексій Єфименко у телеграм-каналі NUAM. — Код на 5 тисяч рядків — це не щось неймовірне і сам застосунок за своєю структурою не є чимось надскладним. Але що справді складно і неймовірно — це дані, які в ньому зібрані, логістика їхнього автоматичного збору та оновлення, платформа для подальшого розвитку цієї бази. Для всього цього було написано ще кілька тисяч рядків коду".
Надалі, за словами Олексія, застосунок буде вдосконалюватися і в ньому з'являтимуться нові можливості та функціонал.
NUAM (New UA Music) — сервіс для відстеження та дослідження української музики. В його розпорядженні найбільша база українських музикантів, яка регулярно поповнюється новими іменами.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]