У лондонському гаражі знайшли забуту колекцію літографій, до якої належить 10 робіт іспанського сюрреаліста Сальвадора Далі. Вся колекція може коштувати до 5000 фунтів стерлінгів.
Про це повідомляє The Telegraph.
Літографії, створені та підписані сюрреалістом, пролежали у гаражі на Берклі-сквер, Мейфер, протягом 50 років.
Виявилося, що ці роботи купили у 1970-х роках приблизно за 500 фунтів, пізніше літографії загубилися у безладі гаража. Колекція також містить п'ять літографій французького художника Тео Тобіасса. Усі роботи виставили на аукціон, їх можуть продати за суму до 5000 фунтів стерлінгів.
Власник гаража запросив Кріса Кіркгема, експерта з антикваріату та заступника директора аукціонного дому Hansons Richmond, щоб оцінити роботи перед переїздом. Він назвав знахідку "дивовижним відкриттям".
Кіркгем розповів: "Мене запросили оцінити деякі антикварні предмети у клієнта. Під час візиту продавець привів мене до гаража, і от з'явилася ця скарбниця сюрреалістичних літографій… Вони були сховані й забуті протягом приблизно 50 років. Це було досить сюрреалістично. Ніколи не знаєш, що саме ти знайдеш під час звичайного домашнього візиту".
Хто такий Сальвадор Далі
Сальвадор Далі — іспанський сюрреалістичний художник, відомий своєю технічною майстерністю, точним рисунком та яскравими образами. Далі спочатку вивчав живопис у Мадриді, де зацікавився імпресіонізмом, кубізмом та авангардними течіями. Наприкінці 1920-х років він зблизився з сюрреалізмом і приєднався до групи сюрреалістів у 1929 році, незабаром ставши одним з її провідних експонентів.
Його найвідоміша робота "Постійність пам'яті" створена у 1931 році. Далі також працював у сфері скульптури, графічного мистецтва, моди, анімації та фотографії, водночас виявляючи ексцентричну публічну поведінку, яка часто затьмарювала його мистецькі досягнення.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]