Знайдену на лондонській автобусній зупинці знамениту картину Тиціана продадуть на аукціоні Christie's

Знайдену на лондонській автобусній зупинці знамениту картину Тиціана продадуть на аукціоні Christie's

Картину Тиціана "Відпочинок під час втечі в Єгипет" продадуть на аукціоні Christie's
Фрагмент картини Тиціана "Відпочинок під час втечі в Єгипет" (1508). Взято з сайту аукціону Christie's

Картину майстра епохи Ренесансу Тиціана крали двічі — в 1809 і 1995 роках. Пізніше її знайшли в пластиковому пакеті на автобусній зупинці в Лондоні. Роботу художника виставлять на аукціоні Christie's у липні.

Про це повідомляє The Guardian.

Картина вперше задокументована в колекції венеційського купця спецій на початку XVII століття. Протягом століть вона належала різним аристократам, імператорам та ерцгерцогам по всій Європі.

Полотно придбав четвертий маркіз Батський на аукціоні Christie's у 1878 році, і зараз її виставлятиме той же аукціонний дім у Лондоні 2 липня. Очікують, що картину продадуть за суму від £15 до £25 мільйонів.

На сайті Christie's зазначено, що вона "цінна за яскраво забарвлену сцену сімейної любові", і що "як і її персонажі, картина «Відпочинок на шляху до Єгипту» пройшла довгий і подієвий шлях — шлях, який ще далеко не закінчений".

Венеційський художник створив "Відпочинок на шляху до Єгипту" у 1508 році, коли йому було ледве 20 років. Картина зображує Йосипа та Діву Марію, що тримає немовля Ісуса.

За свою історію картина була викрадена двічі — вперше у 1809 році з палацу Бельведер у Відні військами Наполеона Бонапарта, а потім у середині 1990-х років з будинку Лонгліт, резиденції маркізів Батських у Вілтширі.

Після семирічних пошуків, картину, вартість якої на той час оцінювали в понад £5 мільйонів, знайшов у пластиковому пакеті на автобусній зупинці в Ричмонді Чарльз Гілл — колишній начальник відділу мистецтва та антикваріату Скотланд-Ярду.

Гілл, який помер у 2021 році, розповів, що його до цього місця привів чоловік, якого він описав як щось середнє між Артуром Дейлі та Лавджоєм — шахраями з двох телевізійних серіалів, що виходили в 1980-х і 1990-х роках, в обмін на винагороду в £100 000.

Він також відомий тим, що допоміг знайти версію картини Едварда Мунка "Крик" 1893 року після того, як її вкрали з Національного музею в Осло в 1994 році.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок