У Німеччині надрукували фотокнигу українського фотографа Олександра Чекменьова Faces of War ("Обличчя війни"). Над виданням він працював два роки.
Про це фотограф розповів у Instagram.
За словами Чекменьова, перша частина книги складається з портретів 24 киян, світлини були вперше опубліковані у The New York Times Magazine на початку війни у 2022 році.
А друга частина видання — це 53 портретів цивільних, "які пережили окупацію, чиї історії є свідченням воєнних злочинів, скоєних російськими окупантами проти мирного населення України".
Книжку надрукували у видавництві Kerber, що спеціалізується на книжках про фотографію, мистецтво й культуру. Його заснували у Німеччині в 1985 році, і воно нині продає свою продукцію у більш ніж 80 країнах світу.
Чекменьов обіцяє, що книжка пізніше вийде й в Україні.
В анотації на сайті зазначено, що у книзі фотограф зосереджується на житті українців і як вони переживають російську агресію.
"З глибокою чутливістю Чекменьов зображує людей, які відважно протистоять війні у повсякденному житті, працюючи в імпровізованих їдальнях, шукаючи притулку від постійних обстрілів у тунелях метро або активно намагаючись допомогти своїм ближнім".
У видавництві додають, що всі портрети зроблено в темряві й фотограф підсвічує обличчя героїв за допомогою ліхтарика, виводячи на перший план те, "що є найважливішим".
"Для мене люди завжди стоять на першому місці. Країна складається з людей, і я хочу зробити видимим кожного з них і вшанувати їх через свої фотографії", — говорить Чекменьов.
Олександр Чекменьов народився в Луганську. З 1991 до 1997 року знімав усе в стіл. У вільний від роботи час фотографував на вулицях і вдома людей, які найбільше постраждали від економічної кризи після розпаду Радянського Союзу.
Його роботи публікували в New York Times Lens Blog, Time Magazine, The Guardian та Vice Magazine.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]