У Намібії визнали неконституційними закони, що забороняли одностатеві стосунки

У Намібії визнали неконституційними закони, що забороняли одностатеві стосунки

Прапор ЛГТБК+
Прапор ЛГБТ під час акції "Я не боюсь діяти" у Києві, 17 вересня 2016 р. УНІАН/Інна Соколовська

Верховний суд Намібії визнав неконституційними закони, які криміналізували одностатеві стосунки. Нині ж вони заборонені у більш ніж половині з 54 африканських країн.

Про це 21 червня розповідає Reuters.

Справу порушив намібійський активіст Фрідел Даусаб за підтримки британської неурядової організації Human Dignity Trust.

Даусаб сказав, що він "просто щасливий" після рішення суду: "Це великий день для Намібії. Кохання більше не буде злочином".

Правозахисники кажуть, що хоча засудження за законами про "содомію" і "неприродні сексуальні злочини" були відносно рідкісними, але вони змушували людей жити в страху перед можливим арештом.

Рішення суду ще може бути оскаржене протягом 21 дня.

Намібія отримала ці закони у спадок після здобуття незалежності від Південної Африки в 1990 році. Нині ж ПАР є єдиною країною континенту, яка дозволяє парам ЛГБТК+ всиновлювати дітей, одружуватися і вступати в цивільні союзи.

Також у червні 2024 року Таїланд легалізував одностатеві шлюби. Країна стала третім місцем в Азії, де дозволено шлюбну рівність. Тайвань зробив це у 2019 році, а Непал — у 2023 році.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок