Апеляційний суд заново розглядатиме справу про реорганізацію "Довженко-Центру": що сталося

Апеляційний суд заново розглядатиме справу про реорганізацію "Довженко-Центру": що сталося

Апеляційний суд заново розглядатиме справу про реорганізацію Довженко-Центру
Довженко-Центр. Суспільне Культура

Під час розгляду справи щодо законності наказу Держкіно про реорганізацію "Довженко-Центру" в Північному апеляційному господарському суді Києва колегія суддів оголосила про відвід. Тепер справу в апеляційному суді мають розглянути повторно.

Про це йдеться у пресрелізі "Довженко-Центру", наданому Суспільне Культура.

На засіданні 24 квітня мали розглянути правомірність рішення суду першої інстанції, який визнав незаконним наказ Держкіно № 100 про реорганізацію "Довженко-Центру" та передачу повноважень щодо зберігання колекції. Це мало бути фінальне засідання.

Адвокати Держкіно запросили відвід судді-голови Кароліни Тарасенко та всієї колегії. Суд задовольнив цей запит. Адвокатка Надія Денисюк (AXON Partners), яка представляє інтереси "Довженко-Центру", зазначила, що на питання про те, на яких підставах ухвалили таке рішення, суддя відповіла: "Засідання закінчене".

Тепер розгляд справи в апеляційному суді має відбутися наново. У "Довженко-Центрі" вважають, що відвід колегії "сприятиме затягуванню вирішення справи", оскільки новий суддя-голова та нова колегія повинні витратити час на ознайомлення з матеріалами справи.

"Єдиний позитив, на який можна сподіватися від цього «перезавантаження» — що інша трійка суддів виявиться більш морально стійкою і готовою ухвалювати рішення", — зазначили у "Довженко-Центрі".

Також у центрі кажуть, що суддя Кароліна Тарасенко має сумнівну репутацію в юридичних колах. Саме за її рішенням у Києві з'явився "Будинок-монстр" на Подолі. Антикорупційний комітет при Верховній раді України писав про неї таке:

" [Будинок Подолі в Києві] побудували вищим, ніж це дозволялось, чим спотворили історичну частину міста. Попри кричущі порушення в будівництві, Тарасенко скасувала заборону його введення в експлуатацію та призначила комплексну експертизу, чим затягнула розгляд справи мінімум на рік. Також на початку судового засідання не дозволила знімати чи навіть бути присутніми в залі журналістам", — зазначено на сайті Антикорупційного комітету.

В акті Вищої ради правосуддя від 14 листопада 2018 року йдеться про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Київського апеляційного господарського суду Кароліни Тарасенко через "безпідставного затягування справи."

Позови до Держкіно про реорганізацію "Довженко-Центру"

16 серпня 2022 року стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.

Уже 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".

27 березня 2023 року відбулося останнє підготовче засідання, а 2 травня почали розгляд справи по суті. Тоді представник Держкіно у суді зазначив, що офіційно "Довженко-Центр" не є фільмофондом та не має "предметів, віднесених до державної частини музейного фонду".

29 лютого 2024 року відбулося чергове засідання, оскільки Держкіно оскаржує рішення господарського суду у справі про визнання незаконним наказу про реорганізацію закладу.

У "Довженко-Центрі" зауважили, що колегія суддів зауважила, що предмет спору відсутній, адже наказ втратив чинність, але вирішила ознайомитися з матеріалами справи додатково.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок