Розглядатимуть справу по суті: які результати засідання у справі "Довженко-Центр проти Держкіно"

Розглядатимуть справу по суті: які результати засідання у справі "Довженко-Центр проти Держкіно"

Розглядатимуть справу по суті: які результати засідання у справі "Довженко-Центр проти Держкіно"
Фото: Оля Носко/Cуспільне

27 березня відбулося останнє підготовче засідання щодо справи Довженко-Центру проти Державного центру з питань кіно. Про це повідомила пресслужба інституції.

Суд підтримав усі клопотання з боку Довженко-Центру, зокрема про отримання повної інформації щодо діяльності "Наукового центру кінематографії".

Відповідно до наказу Держкіно про реорганізацію усі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають бути передані Державній установі "Науковий центр кінематографії України", основним видом діяльності якої є "вища освіта".

Установа була відкрита у 2011 році і з того часу не проводила жодної господарчої діяльності, заявляють у Довженко-Центрі.

"Про існування цієї інституції широкий загал дізнався тільки зараз, хоча у державних реєстрах вона існує з 2011 року. Установа не має штату, жодного досвіду в роботі з культурною спадщиною та в кіноархівній справі. Фактично це "спляча" установа", — зазначала раніше комунікаційниця Центру Марія Глазунова.

Голова Держкіно Марина Кудерчук також підтверджувала, що установа не працювала 10 років, але її зберегли спеціально "щоби частково він займався функцією архіву та науковою діяльністю".

Наступне засідання, де розглядатимуть справу по суті, призначили на 2 травня.

Розглядатимуть справу по суті: які результати засідання у справі Довженко-Центр — Держкіно
Розглядатимуть справу по суті: які результати засідання у справі Довженко-Центр — Держкіно. Фото: Анна Железняк/Суспільне

Наказ про тимчасову зупинку "реорганізації"

Раніше Суспільне Культура розповідало, що Держкіно ще 12 грудня 2022 року видало наказ про тимчасову зупинку "реорганізації" інституції. Він передбачає експертну оцінку колекції центру та проведення повного аудиту діяльності Центру. Але наказ до інституції не доводився і дізналися про нього тільки через адвокатський запит.

"Як саме Держкіно бачить експертну оцінку колекцій, а головне, яка мета цієї оцінки, невідомо, але законодавством така процедура не передбачена", — розповіла переможниця конкурсу на посаду генерального директора Довженко-Центру Олена Гончарук.

"За нами не залишають права на правоту". Велике інтерв'ю з Оленою Гончарук про Довженко-Центр

У коментарі для Суспільне Культура адвокатка Олеся Крижанівська зазначила, що цей наказ нічого не значить для судової справи та для існування самого наказу про "реорганізацію".

За її словами, нині немає жодних пояснень чи документів, коли створювалася комісія для цієї перевірки, які експерти входять, що вони будуть оцінювати і стосовно чого: "Тому, можливо, і не тільки для того, щоб зупинити хвилю обурення, а, можливо, для того, щоб знецінити колекцію, яка існує в Довженко-Центрі й таким способом вказати на те, що в принципі нічого цінного і немає, з чого такий галас".

Що відомо про конфлікт Держкіно та Довженко-Центру?

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня Довженко-Центр повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника Довженко-Центру.
  • 3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки Довженко-центру Олени Гончарук порушили кримінальну справу.
  • 6 лютого відбувся конкурс на посаду генерального директора Довженко-Центру. Його уже вдруге виграла Олена Гончарук, яка керувала інституцією з 2021 року.
  • 21 лютого — останній термін, коли Держкіно мало б підписати контракт з Оленою Гончарук, однак сторони не дійшли згоди за пунктами контракту, які стосуються прийняття нового статуту.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок