Держкіно стверджує, що у Довженко-Центрі немає культурних цінностей: продовжується розгляд справи в суді

Держкіно стверджує, що у Довженко-Центрі немає культурних цінностей: продовжується розгляд справи в суді

Держкіно стверджує, що у Довженко-Центрі немає культурних цінностей: продовжується розгляд справи в суді
Суспільне Культура

У Господарському райсуді Києва 6 червня відбулося чергове засідання у справі за позовом Довженко-Центру до Державного агентства з питань кіно. Держкіно порушило питання щодо спростування наявності культурних цінностей у Довженко-Центрі та наполягало на реорганізації.

Як повідомляє журналістка Суспільного Ірина Пригор, представники Держкіно заявляють, що у Довженко-Центрі немає культурних цінностей, та заперечують наявність фільмофонду як такого.

Також у Держкіно наголошували, що оскільки у Довженко-Центрі немає культурних цінностей, то все, що зберігає інституція, не є унікальним. Однак Агентство додало до матеріалів справи великі обсяги інформації, у яких йдеться про те, що демонстрація фільмів не є науковою діяльністю.

Представник Держкіно відмовився давати коментар стосовно інформації, яку долучили до справи. Він пояснив це тим, що на питання повинен відповідати відділ комунікацій.

Наступне засідання призначили на 15:00 27 червня.

довженко центр суд
У суді продовжують розглядати справу щодо реорганізації Довжено-Центру. Фото: Іра Пригор/Суспільне

довженко центр
У суді продовжують розглядати справу щодо реорганізації Довженко-Центру. Фото: Іра Пригор/Суспільне

Що відомо про конфлікт Держкіно та Довженко-Центру?

  • 16 серпня 2022 року стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня Довженко-Центр повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника Довженко-Центру.
  • 3 лютого 2023 року стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки Довженко-центру Олени Гончарук порушили кримінальну справу.
  • 6 лютого відбувся конкурс на посаду генерального директора Довженко-Центру. Його уже вдруге виграла Олена Гончарук, яка керувала інституцією з 2021 року.
  • 21 лютого — останній термін, коли Держкіно мало б підписати контракт з Оленою Гончарук, однак сторони не дійшли згоди за пунктами контракту, які стосуються прийняття нового статуту.
  • 27 березня відбулося останнє підготовче засідання, а 2 травня почали розгляд справи по суті. Тоді представник Держкіно у суді зазначив, що офіційно Довженко-Центр не є фільмофондом та не має "предметів, віднесених до державної частини музейного фонду".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок