Із китайського App Store видалили Threads і WhatsApp на вимогу КНР

Із китайського App Store видалили Threads і WhatsApp на вимогу КНР

У Китаї пояснили це "турботою про безпеку країни"
Із App Store у Китаї видалили Threads і WhatsApp. Ілюстративне фото, AP

Apple вилучила соціальні мережі Threads і WhatsApp та месенджери Telegram i Signal з App Store у Китаї на вимогу Пекіна. У компанії заявили, що КНР наказала видалити їх "з міркувань національної безпеки".

Про це 19 квітня розповідає Bloomberg.

Усі ці месенджери популярні в Китаї, хоча доступні тільки через VPN-сервіси. Видання зазначає, що таке видалення обмежує користувачів у спілкуванні з тими, хто перебуває за межами країни, а також тільки посилює контроль над інтернетом.

"Ми зобов'язані дотримуватися законів країн, де ми працюємо, навіть якщо ми з ними не згодні. Адміністрація кіберпростору Китаю наказала видалити ці застосунки з китайського магазину, виходячи з міркувань національної безпеки. Ці застосунки залишаються доступними для завантаження у всіх інших країнах", — йдеться у заяві компанії.

Ще у серпні 2023 року в Китаї оголосили, що всі розробники мають зареєструватися в уряді до кінця березня 2024 року або припинити діяльність.

За словами Річа Бішопа, співзасновника і головного виконавчого директора AppInChina, застосунки повинні відповідати новому режиму ліцензування, щоб продовжувати працювати.

"Тепер китайські користувачі значною мірою обмежені лише китайськими програмами з невеликою кількістю міжнародних. Це досить суттєва зміна в певному сенсі вона ще більше відгородить китайських громадян від решти світу", — додав він.

Обмеження роботи китайських застосунків у світі

Водночас по всьому світу уряди різних країн обмежують роботу китайських застосунків, зокрема TikTok — популярного відеозастосунку від пекінської компанії ByteDance Ltd.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок