Кенія може заблокувати TikTok для держслужбовців через побоювання щодо безпеки даних та конфіденційності

Кенія може заблокувати TikTok для держслужбовців через побоювання щодо безпеки даних та конфіденційності

TikTok
TikTok. Фото: Getty Images

Кенія розглядає можливість обмеження доступу до відеоплатформи TikTok. Уряд країни стурбований тим, як китайська соцмережа дотримується законів про захист даних і приватності.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Міністр внутрішніх справ і національної адміністрації Кенії Кітхуре Кіндікі заявив, що Рада національної безпеки розглядає можливість заборонити державним службовцям використовувати додаток для захисту конфіденційних даних.

Кіндікі заявив, що Кенія незадоволена тим, як TikTok дотримується законів країни про захист даних і приватності. Уряд звернувся до команди TikTok із проханням надати інформацію про те, яких заходів вона вживає, щоб забезпечувати повагу до приватного життя людей відповідно до кенійських законів.

"Якщо TikTok не надасть необхідну інформацію, ми будемо забезпечувати дотримання закону шляхом видання директив, наказів і вимог", — сказав чиновник. На його думку, соцмережі стали "справжнім театром для зловживань з боку злочинців".

Також Кіндікі навів приклад американської криптовалюти Worldcoin, діяльність якої призупинили в Кенії минулого року за збір біометричних сканів райдужної оболонки ока без дозволу.

Минулого року в Кенії також зініціювали петицію заборонити TikTok, бо він нібито сприяє розмиванню культурної та релігійної моралі. Тоді президент Кенії Вільям Руто провів переговори з генеральним директором TikTok Шоу Зі Чу по відеозв'язку: відеоплатформа пообіцяла співпрацювати з владою для видалення неприйнятного або образливого контенту. Чу також сказав, що забезпечить модерацію контенту відповідно до стандартів спільноти, й погодився створити кенійський офіс для координації діяльності компанії на континенті.

Окрім Кенії, минулого року застосунок заборонили у Сенегалі та Сомалі, а з 2020 року — в Індії. Окрім цього, нещодавно Італія оштрафувала його на 10 мільйонів євро за "нездатність захистити дітей".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок