Законодавці Палати представників у США представили законопроєкт, який може повністю заборонити застосунок TikTok від китайської компанії ByteDance у країні.
Про це 5 березня повідомляє СNBC.
Конгресмени Майк Галлагер і Раджа Крішнамурті подали законопроєкт, що має назву "Закон про захист американців від програм, які контролюються іноземними противниками".
Вони зазначають, що TikTok контрольований іноземним супротивником США і становить загрозу національній безпеці країни. Законопроєкт передбачає, що президент зможе забороняти й інші застосунки, які контролює Китай, Росія, Північна Корея та Іран.
"Це моє послання TikTok: порвіть з Комуністичною партією Китаю або втратьте доступ до своїх американських користувачів", — заявив Галлагер, голова Спеціального комітету Палати представників з питань Комуністичної партії Китаю.
Якщо законопроєкт ухвалять, ByteDance матиме близько п'яти місяців, щоб продати TikTok, водночас вебхостингові компанії та магазини додатків, такі як Apple і Google, будуть змушені припинити підтримку як цього застосунку, так і будь-яких інших продуктів китайської компанії.
"Цей законопроєкт є прямою забороною TikTok, незалежно від того, як автори намагаються це замаскувати. Це законодавство розтопче права 170 мільйонів американців, передбачені Першою поправкоюПерша поправка включає основоположні демократичні принципи, які забезпечували свободу та народовладдя. Нею гарантується свобода слова, преси, захист можливості сповідувати чи не сповідувати будь-яку віру, право на мирні збори і право звернення до уряду з петиціями про припинення зловживань., і позбавить 5 мільйонів малих підприємств платформи, на яку вони покладаються для розвитку і створення робочих місць", — заявили у TikTok.
Спроби заборонити TikTok
Колишній президент Дональд Трамп у 2020 році намагався заблокувати новим американським користувачам завантаження WeChat і TikTok. У червні 2021 року президент Джо Байден відкликав укази Трампа, які мали на меті заборонити завантаження, і доручив Міністерству торгівлі провести огляд проблем безпеки, пов'язаних з цими застосунками.
У 2022 році президент Джо Байден підписав закон, спрямований на запобігання доступу до TikTok та його використання на державних пристроях.
Штат Монтана став першим штатом у США, який спробував заборонити TikTok. У травні 2023 року губернатор підписав закон, який забороняє TikTok. А 22 травня компанія TikTok Inc. подала у відповідь позов, який має на меті зберегти застосунок доступним для жителів Монтани. Заборона мала набути чинності з 1 січня 2024 року, але суд її скасував.
У грудні 2022 року двопартійна група сенаторів також представила законопроєкти з пропозицією заблокувати усі соцмережі, пов'язані з Китаєм, Росією, Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Венесуелою.
У грудні дослідницький центр Pew Research Center опублікував опитування, яке показало, що підтримка заборони TikTok урядом США знижується. Опитування показало, що 38 % дорослих американців підтримують заборону TikTok станом на жовтень порівняно з 50 % у березні.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]