Маргарет Етвуд написала антивоєнний вірш і представить його під час Венеційської бієнале

Маргарет Етвуд написала антивоєнний вірш і представить його під час Венеційської бієнале

Маргарет Етвуд представить антивоєнний вірш на Венеційській бієналє
Письменниця Маргарет Етвуд. Фото: Getty Images

Канадська письменниця Маргарет Етвуд написала новий вірш про наслідки війни. Вірш представлять на супутній події Венеційської бієнале Beati pacifici 16 квітня в церкві Chiesa di San Samuele у Венеції.

Про це повідомляє The Guardian.

Етвуд ексклюзивно поділилася віршем із The Observer, частиною The Guardian. Твір називається "Лихо війни: продовження". Вона описує сили руйнування, вогонь та насильство, пов'язуючи досвід емоційної втрати з фізичною шкодою війни.

Вірш Етвуд повністю оприлюднять 16 квітня. Йога назва — алюзія на серію з 80 офортів Франсіско де Гоя Los Desastres de la Guerra. Зображення з серії покажуть на супутній до бієнале виставці, яку організовує канадський меценат у Венеції.

Виставка Beati pacifici триватиме до вересня в церкві Chiesa di San Samuele. Куратор і колекціонер Брюс Бейлі описав її як антигероїчну історію західного військового мистецтва. У відібраних роботах простежуються конфлікти у мистецтві від XVII століття до наших днів, а також способи, які митці знайшли для передання жаху.

Також на виставці буде серія офортів Жака Калло "Мізерії війни" (1633); копія серії Дікса 1924 року Der Krieg ("Війна"), на яку вплинули як Калло, так і Гоя, і група гравюр південноафриканської художниці Марлен Дюма "Туман війни" (2006).

Що відомо про Маргарет Етвуд

Маргарет Етвуд — канадська письменниця, поетеса, феміністка, літературна критикиня, активістка збереження довкілля.

Вона отримала визнання за роман-антиутопію "Оповідь служниці" (1985). У книзі йдеться про сексуальне та репродуктивне насильство над жінками у постапокаліптичній Америці. Твір став культовим для фемінізму.

Етвуд також є лавреаткою Букерівської премії 2019 року. Нагороду отримала за роман "Заповіти", продовження "Оповіді служниці". Тоді вона стала найстаршою лавреаткою премії, на час вручення їй було 79 років.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок