Головний диригент Борнмутського симфонічного оркестру Кирило Карабиць отримав почесний орден від короля Великої Британії (Honorary OBE) за заслуги в галузі музики.
Про це повідомили на офіційному сайті оркестру.
Карабиць із 2009 року виконує українську музику для слухачів Борнмутського симфонічного оркестру.
На знак визнання його впливу на музичну сцену диригента нагородили "Почесним орденом Британської імперії за заслуги в галузі музики та популяризацію симфонічних творів з України та Східної Європи у Великій Британії".
"Я глибоко вдячний за цю почесну нагороду за подорож, яку я мав честь розділити з музикантами та слухачами протягом останніх 15 років", — зазначив Карабиць.
Він додав, що чекає можливості виступити у Брістолі, Пулі та Лондоні цієї весни.


За ці 15 років оркестр за керівництвом Карабиця виконав понад 60 творів зі Східної Європи та Центральної Азії.
Його серія "Голоси зі Сходу" охоплює твори з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Македонії, Польщі, Туркменістану та України. А також записи, трансляції, живі виступи та нещодавно написану музику.
Багато творів поєднують фольклорні елементи із західною симфонічною традицією — через це у 2022 році газета The Times заявила, що "Любителі музики в Дорсеті тепер можуть бути найбільш обізнаними в західному світі про симфонічні твори Східної Європи та Центральної Азії".
До програми входять твори:
- Федора Якименка;
- Франгіз Алізаде;
- Олександра Арутюняна;
- Рейнгольда Глієра;
- Дмитра Кабалевського;
- Івана Карабиця;
- Кари Караєва;
- Анни Корсун;
- Вітольда Лютославського;
- Анатолія Лядова;
- Бориса Лятошинського;
- Миколи Лисенка;
- Чарі Нурімова;
- Кшиштофа Пендерецького;
- Панде Шахова;
- Родіона Щедріна;
- Валентина Сильвестрова;
- Мирослава Скорика;
- Кароля Шимановського;
- Сергія Танєєва;
- Авета Тертеряна.
Варто зазначити, що агент диригентки Оксани Линів Міхаель Грубер розповів Суспільне Культура, що диригенти, які підтримують Україну чи представляють її культури, диригують твори російських композиторів.
За його словами, що якщо диригенти хочуть працювати на міжнародному рівні, то вони мають погоджуватися на репертуар російських композиторів, так само як і на репертуар французьких чи німецьких композиторів.
Серед цих диригентів він згадав і Кирила Карабиця. Зокрема у програму "Голоси зі Сходу" входять твори і російських митців.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]