"Бідолашні створіння" зібрали за місяць в українському прокаті 6,7 млн грн

"Бідолашні створіння" зібрали за місяць в українському прокаті 6,7 млн грн

Ексклюзивно
"Бідолашні створіння" зібрали за місяць в українському прокаті 6,7 млн грн
. Стрічка "Бідолашні створіння" режисера Йоргоса Лантімоса

За місяць в українському прокаті стрічка "Бідолашні створіння" режисера Йоргоса Лантімоса зібрала 6,7 млн гривень та 35 тисяч квитків. Фільм ішов в українських кінотеатрах мовою оригіналу (англійською) із субтитрами.

Про це Суспільне Культура повідомив дистриб'ютор фільму, компанія "Кіноманія".

Стрічка "Бідолашні створіння" вийшла в український прокат 18 січня 2024 року. Найбільше відвідувачів за цей час було у Києві, Львові та Одесі.

У компанії також повідомили, що популярність стрічки вражає, однак вони не впевнені, чи зможе ще якийсь фільм повторити такий успіх. У прокаті в Україні уже були "оскарівські" стрічки мовою оригіналу, однак вони ледве збирали 100 тисяч гривень.

У "Кіноманії" додали, що навряд чи успіх "Бідолашних створінь" вплине на збільшення кількості фільмів мовою оригіналу в кінотеатрах, "але побачимо в майбутньому".

Що варто знати про фільм "Бідолашні створіння"

Сюжет фільму заснований на романі Аласдера Ґрея 1992 року. У центрі оповіді — молода жінка Белла Бакстер, яку реінкарнував божевільний вчений. Згодом головна героїня втікає з дому "творця" разом із розпусним адвокатом Дунканом Веддерберном та вирушає в подорож через континенти.

Головну роль у стрічці зіграла Емма Стоун. Вона поділилася, що Белла — її улюблена персонажка з тих, яких вона втілювала на екрані.

У фільмі є чимало відвертих еротичних сцен. Одна з них викликала резонанс у Британській раді кінокласифікації: у кадрі двоє хлопців-підлітків спостерігають за тим, як Белла Бакстер займається проституцією. Цей епізод, на думку ради, порушував Закон про захист дітей 1978 року. Через це "Бідолашні створіння" перемонтували спеціально для британського кінопрокату.

"Бідолашні створіння" дебютували на Венеційському кінофестивалі, де фільм отримав головний приз — "Золотого лева". Стрічка також отримала два "Золоті глобуси": як найкращий мюзикл чи комедія та за найкращу жіночу роль для Стоун.

Окрім цього, новинка Йоргоса Лантімоса увійшла до коротких списків номінантів на премію "Оскар" в 11 категоріях.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок