У BookChef заявили, що СБУ не знайшла підтвердження їхньої співпраці з Росією

У BookChef заявили, що СБУ не знайшла підтвердження їхньої співпраці з Росією

У BookChef заявили, що СБУ не знайшла підтвердження їхньої співпраці з Росією
. Ілюстративне фото: pexels.com

Видавництво BookChef повідомило, що Служба безпеки України не знайшла підтвердження їхніх зв'язків з Росією.

Копію документа оприлюднили на сторінці видавництва.

Відповідь від СБУ надійшла на запит депутата Романа Лозинського.

"Документально підтверджені дані щодо можливих звʼязків Товариства з обмеженою відповідальністю «Видавництво "Букшеф"» із державою-агресором (РФ) на день опрацювання депутатського звернення відсутні", — йдеться у відповіді.

У BookChef також розповіли щодо рішення у справі 910/17146/23: видавництво подало до суду проти ТОВ "Якабу Трейд" у справі про банкрутство. Книговидавці стверджують, що "Якабу" заборгувало їм та іншим видавництвам гроші.

"Постановлено: розпочати процедуру банкрутства ТОВ «Якабу Трейд»", — зазначили у повідомленні.

букшеф видавництво
Відповідь від СБУ. Фото: BookChef/Facebook

букшеф видавництво
Відповідь від СБУ. Фото: BookChef/Facebook

У чому звинувачували BookChef

Згідно з результатами розслідування OSINT-агенції Molfar та онлайн-видання "Сенсор", українське представництво російського видавництва "Ексмо" перейменували у 2014 році в "Дистрибуційну Книготорговельну Компанію". Нею до 2017-го керував Ярослав Маринович, але потім його замінила пенсіонерка з Харкова Людмила Божко. Крім того, вона станом на грудень 2023 року також володіє компанією "Форс Україна", яка керує видавництвами "Форс Україна" та Bookchef, а також інтернет-магазином book24.ua.

Розслідувачі зазначають, що до повномасштабного вторгнення "Форс Україна" імпортувала книги від російських видавців — тільки до 2019 року відбулося 1813 закупівель.

Видавництвом BookChef та інтернет-магазином book24.ua керують зять і донька Людмили Божко — Андрій Плєханов (який має карту російського "Сбербанку") та Наталія Плєхова (у травні 2022 року зареєструвалася як підприємиця у Москві). У розслідуванні припускають, що усі троє можуть бути підставними особами.

Пізніше СЕО видавництва BookChef Олександр Кірпічов заявив, що компанія ніколи не мала стосунку до Росії, не співпрацює із правовласниками з цієї країни та видає книжки українською мовою.

Він також зазначав, що вважає розслідування частиною замовної "атаки на «Букшеф»", оскільки жодне медіа "не звернулося за позицією компанії до публікації", а "деякі речі в статті, як на мене, можна приліпити до будь-якої людини, вони нічого не доводять, деякі гіпотези просто неможливо перевірити".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок