СЕО видавництва BookChef Олександр Кірпічов заявив, що компанія ніколи не мала стосунку до Росії, не співпрацює із правовласниками з цієї країни та видає книжки українською мовою.
Про це повідомили у соцмережах BookChef та написав Олександр Кірпічов.
Видавництво залучило незалежних аудиторів до перевірки платежів, щоб вони підтвердили відсутність будь-яких фінансових зв'язків із російськими чи афілійованими до них компаніями.
Також Кірпічов заявив, що його сім‘я купує компанію і розмови про це почалися ще у 2021 році.
"Видавництвом BookChef де-факто керую я. Власник компанії Андрій Плєхов жодного разу не отримував дивідендів, бо всі зароблені кошти ми інвестуємо в розвиток компанії. Відтак це наше спільне рішення", — додав він.
Також в особистій публікації у Facebook Кірпічов зазначив, що вважає розслідування OSINT-агенції Molfar та онлайн-видання "Сенсор" частиною замовної "атаки на «Букшеф»", оскільки жодне медіа "не звернулося за позицією компанії до публікації", а "деякі речі в статті, як на мене, можна приліпити до будь-якої людини, вони нічого не доводять, деякі гіпотези просто неможливо перевірити".
Він зазначає, що BookChef дійсно починався як редакція в межах видавництва "Форс", але з часом виріс до повноцінного та самостійного гравця книжкового ринку.
Кірпічов додає, що раніше у межах "Форсу" справді виходили українські переклади російських письменників, однак це відбувалося згідно з чинним законодавством і книжки цих авторів виходили й в інших видавництвах.
Разом з тим, за словами гендиректора, за декілька місяців до публікації розслідування у BookChef були перевірки правоохоронних органів, які "не знайшли жодних порушень в діяльності компанії".
Попри це після публікації видавництво звернулося до власника Андрія Плєхова (за даними розслідування він має карту російського "Сбербанку", а книги Bookchef можна знайти на російській платформі WildBerries), але той не підтвердив "тез невідомого автора статті".
"Нам невідомо, чи Плєхов мав колись якісь відносини з Росією чи російськими юрособами. Більше того — у нас відсутні інструменти для перевірки гіпотез, що він може мати такі відносини. У нього є український паспорт. Він стверджує, що жодних відносин з Росією не має. Відкриті джерела (як-от YouControl) показують, що власник BookChef Андрій Плєхов є українцем", — додає Кірпічов.
Крім того, СЕО наголосив, що компанія ніколи не мала стосунку до Росії, не співпрацює із правовласниками з цієї країни та видає книжки українською мовою.
У чому суть розслідування
Згідно з результатами розслідування, українське представництво російського видавництва "Ексмо" перейменували у 2014 році в "Дистрибуційну Книготорговельну Компанію". Нею до 2017-го керував Ярослав Маринович, але потім його замінила пенсіонерка з Харкова Людмила Божко. Крім того, вона станом на грудень 2023 року також володіє компанією "Форс Україна", яка керує видавництвами "Форс Україна" та Bookchef, а також інтернет-магазином book24.ua.
Розслідувачі зазначають, що до повномасштабного вторгнення "Форс Україна" імпортувала книги від російських видавців — тільки до 2019 року відбулося 1813 закупівель.
Видавництвом BookChef та інтернет-магазином book24.ua керують зять і донька Людмили Божко — Андрій Плєханов (який має карту російського "Сбербанку") та Наталія Плєхова (у травні 2022 року зареєструвалася як підприємиця у Москві). У розслідуванні припускають, що усі троє можуть бути підставними особами.
Після публікації розслідування книгарні Vivat, "Книгарня Є" і книжкова мережа Yakaboo вирішили переглянути свою співпрацю з BookChef та прибрали їх книжки з полиць.
А от у КСД спочатку прибрали книги, а потім повернули. У соцмережах читачам повідомили, що отримали інформацію, що все юридично законно, але у майбутньому керуватимуться рішенням правоохоронних органів.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]