В Івано-Франківську вдруге відбудеться літературний фестиваль "Прописи": деталі програми

В Івано-Франківську вдруге відбудеться літературний фестиваль "Прописи": деталі програми

В Івано-Франківську вдруге відбудеться літературний фестиваль "Прописи": деталі програми
. Фото: Український ПЕН

Другий фестиваль "Прописи" проходитиме із 6 по 10 березня в Івано-Франківську на території центру "Промприлад. Реновація". У ньому буде публічна програма для тих, хто цікавиться літературою, та закрита програма для молодих авторів.

Про це повідомляє "Український ПЕН".

Фестиваль організовуватиме "Український ПЕН" спільно з громадською організацією "Тепле Місто" і програмою "Читай".

Відкриття фестивалю відбудеться 6 березня, у ньому візьмуть участь:

  • український філософ, публіцист, викладач та письменник Володимир Єрмоленко;
  • журналістка, кураторка, виконавча директорка "Українського ПЕНу" Тетяна Терен;
  • поет, перекладач, літературознавець та віцепрезидент "Українського ПЕНу" Остап Сливинський.

Також на відкритті будуть молоді автори, які візьмуть участь у професійній програмі "Прописів".

"Протягом п'яти днів фестивалю відвідувачі зможуть послухати подіумні розмови з українськими письменниками, які модеруватимуть молоді автори, відвідати поетичні читання та послухати свіжі тексти письменників-дебютантів", — розповів Остап Сливинський, куратор проєкту.

Події загальнодоступної частини фестивалю відбуватимуться у конференц-залі на території "Промприлад. Реновація" (Івано-Франківськ, вул. Української Перемоги, 23, Корпус В, поверх 3).

Публічна програма фестивалю

На фестивалі можна буде послухати розмови та літературні читання з:

  • Катериною Калитко, поетесою, лауреаткою Шевченківської премії 2023 року за поетичну збірку "Орден мовчальниць";
  • Юлією Мусаковською, поетесою, перекладачкою зі шведської;
  • Тарасом Прохаськом, лауреатом Шевченківської премії 2020 року за збірку есеїв "Так, але...";
  • Мар'яною Савкою, поетесою, дитячою письменницею, публіцисткою та співзасновницею "Видавництва Старого Лева".

Модеруватимуть подіумні розмови молоді автори — учасники професійної програми. Цього року до закритої програми фестивалю-воркшопу потрапили: Анфіса Дорошенко, Іван Гнатів, Ольга Заєць, Микита Кіляров, Вікторія Климчук-Длугач, Ірина Купчинська, Ірина Курганська, Юліана Лесняк, Світлана Лібет, Ірина Марцинюк, Ілля Рудійко, Анна Сєдих, Ярослава Скорбач, Анна Ютченко, Анна Яблучна. Під час фестивалю вони презентуватимуть свою поезію та прозу.

Також на "Прописах" відбудеться презентація українсько-шотландської перекладацької майстерні "Фрази: нові поети у перекладі". У ній із січня до березня 2024 року четверо учасників закритої програми "Прописів" — Іван Гнатів, Ірина Купчинська, Юліана Лесняк та Ілля Рудійко — працюють над взаємними перекладами своїх творів з чотирма поетами із шотландського боку, якими стали Елісон Кісснер, Ребекка Фер'єр, Роббі Маклодж та Рейчел Ренкін.

На закритті фестивалю 10 березня виступить гурт "Пиріг і Батіг" (між 21:00–23:00). Вони гратимуть у просторі Foodoteka на території "Промприлад. Реновація" (вул. Української Перемоги, 23 Ж, Корпус №5).

Закрита професійна програма

Водночас із відкритими подіями "Прописів" відбудеться закрита професійна програма для молодих авторів, у межах якої учасники працюватимуть над своїми творами під час індивідуальних занять із менторами: Тарасом Прохаськом, Юлією Мусаковською, Марією Титаренко та Ростиславом Семковим.

Крім того, лекції та воркшопи для фіналістів у Івано-Франківську та онлайн проведуть Олександр Михед, Володимир Єрмоленко, Мирослав Лаюк, Богдана Неборак, Світлана Тараторіна, Тарас Прохасько, Ростислав Семків, Марія Титаренко, Мар’яна Савка, Юлія Мусаковська, Тетяна Терен, Аскольд Мельничук (США), Крістофер Меррілл (США) та Рейчел ДеВоскін (США). Також учасники долучаться до кінопереглядів із Романом Малиновським.

У квітні 2024 року планують опублікувати альманах, що вмістить твори учасників фестивального воркшопу. Альманах буде доступний у друкованому та електронному форматах.

Суспільне Культура та Радіо Культура — інформаційні партнери фестивалю.

Автор: Олег Челяк

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок