У Відні знайшли одну з останніх картин Густава Клімта — вважалося, що вона зникла майже 100 років тому

У Відні знайшли одну з останніх картин Густава Клімта — вважалося, що вона зникла майже 100 років тому

У Відні знайшли одну з останніх картин Густава Клімта — вважалося, що вона зникла майже 100 років тому
Фрагмент картини Клімпа "Портрет фройляйн Лізер". Фото: аукціонний дім Im Kinsky

У Відні знайшли картину австрійського художника Густава Клімта "Портрет фройляйн Лізер", яку вважали втраченою протягом 100 років. Вартість картини оцінюють у понад 54 мільйони доларів (понад 2 млрд гривень).

Про це повідомив аукціонний дім Im Kinsky.

"Картина такої рідкісності, художньої значущості та цінності не була доступна на артринку Центральної Європи протягом десятиліть", — йдеться в заяві Im Kinsky.

"Портрет фройляйн Лізер" — одна з останніх робіт Клімта. Єдина відома чорно-біла фотографія картини зберігається в архівах Австрійської національної бібліотеки. Ймовірно, вона була зроблена в 1925 році, після цього її доля була невідомою, але сім'я нинішніх власників володіє картиною з 1960-х років.

Тепер вперше можна побачити яскраві кольори портрета. Картина характеризується колірною інтенсивністю, що вирізняє палітру Клімта в пізні роки його творчості.

Полотно виставлять на торги 24 квітня 2024 року. Перед аукціоном його продемонструють у Великій Британії, Швейцарії, Німеччині та Гонконгу.

"Відкриття цього портрета, одного з найкрасивіших творів останнього періоду творчості Клімта, є сенсацією", — додають в Im Kinsky.

втрачена картина клімта
Втрачена картина Клімта "Портрет фройляйн Лізер". Фото: аукціонний дім Im Kinsky

У першому каталозі картин Клімта, опублікованому в 1967 році Фріцом Новотним та Йоганнесом Добаєм, натурниця позначена як "фройляйн Лізер". У квітні та травні 1917 року натурниця дев'ять разів відвідувала майстерню Клімта в Гітцінгу, щоб позувати йому. Було зроблено щонайменше 25 попередніх етюдів.

Ймовірно, Клімт розпочав роботу над картиною у травні 1917 року. Художник обрав для свого зображення портрет у три чверті й зобразив молоду жінку в строго фронтальній позі, близько до переднього плану. На її плечі накинута накидка, щедро прикрашена квітами.

Коли художник помер від інсульту 6 лютого 1918 року, він залишив картину — з невеликими незавершеними частинами — у своїй майстерні. Після смерті Клімта полотно передали родині, яка її замовила.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок