Назване українське слово 2023 року — за версією словника "Мислово"

Назване українське слово 2023 року — за версією словника "Мислово"

мобілізація зсу українські військові слово року мислово
Мобілізація в Миколаєві. Фото: УНІАН

Словник сучасної української мови та сленгу "Мислово" обрав словом 2023 року лексему "мобілізація". Як обирали та які ще було "претенденти"?

Про це розповідається в пресрелізі порталу.

Мобілізація» потіснила іншого кандидата, «контрнаступ», який, на жаль, отримав значно більше медійної підтримки, аніж матеріально-технічного забезпечення, і, як наслідок, приніс більше фрустрації, аніж видимих результатів", — пише команда словникового проєкту.

Популярність та соціальна значущість — головні критерії для вибору слова року в "Мислова". У рейтингу 2023 року лише одне слово було зі світового, а не суто українського медіапростору, — це "штучний інтелект". Інші претенденти року: ухилянт, яйця по 17 грн, блокада/деблокада (йдеться про блокування Росією морських шляхів — ред.), літо в Криму, позиційна війна, конфлікт (імовірне протистояння Зеленського і Залужного — ред.), дрон.

"Мислово" вже водинадцяте оголосило українське слово року. Лідери попередніх років такі:

  • "русский военный корабль, иди на**й" — 2022;
  • вакцина — 2021;
  • коронавірус — 2020;
  • диджиталізація — 2019;
  • томос — 2018;
  • безвіз — 2017;
  • корупція — 2016;
  • блокада — 2015;
  • кіборги — 2014;
  • Євромайдан — 2013.

Більше про "Мислово"

Онлайн-словник "Мислово" — інтерактивний проєкт із розвитку сучасної української мови. Його створили у жовтні 2012 року. Слова та їх визначення в "Мислово" дописують всі охочі користувачі. Він фіксує неологізми, сленг та інші прояви сучасної української мови. Станом на квітень 2021 року словник містив понад 5 тисяч визначень.

Інші слова року 2023

Укладачі словника Collins назвали "штучний інтелект" словом року. Вони вважають, що ШІ — це наступна велика технологічна революція. Він стрімко розвивається і про нього багато говорили протягом року.

Команда мовних експертів Оксфордського словника теж визначила своє слово року. На їхню думку, у 2023 році це лексема rizz — сленг, що означає романтичну привабливість або чарівність.

А от укладачі Кембриджського словника (Cambridge Dictionary) обрали словом 2023 року hallucinate, яке перекладається як "галюцинувати". Традиційно лексема означає те, що хтось відчуває щось, чого не існує — через стан здоров'я або вживання наркотиків, але тепер це також стосується штучного інтелекту.

Найстаріший американський видавець словників Merriam-Webster назвав "автентичний" (authentic) словом року. У 2023 році пошук слова "автентичний" у словнику зріс завдяки історіям про штучний інтелект, знаменитостей, ідентичність та соціальні мережі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок