За версією Оксфордського словника словом 2023 року став інтернет-сленг: до чого тут актор Том Голланд

За версією Оксфордського словника словом 2023 року став інтернет-сленг: до чого тут актор Том Голланд

За версією Оксфордського словника словом 2023 року став інтернет-сленг: до чого тут актор Том Голланд
Том Голланд під час презентації фільму Uncharted у Мадриді, 8 лютого 2022 року. Фото: Isabel Infantes/Europa Press via Getty Images

Команда мовних експертів Оксфордського словника визначила слово року. У 2023 році ним стало rizz — сленг, що означає романтичну привабливість або чарівність.

Представники словника зазначають, що слово rizz широко використовується в інтернеті, зокрема цей гештег набрав мільярди переглядів у TikTok.

За даними видавництва Oxford University Press, що видає Оксфордський словник англійської мови, воно означає стильність, чарівність чи привабливість, а також здатність залучити романтичного чи сексуального партнера.

слово року
Оксфордський словник визначив слово 2023 року. Скриншот зі сторінки Оксфордського словника

Вважається, що воно є скороченою формою слова "харизма" (charisma). Його також можна використовувати як дієслово, часто у словосполученні rizz up, що означає "приваблювати, спокушати або розмовляти (з людиною)" — to attract, seduce, or chat up (a person).

"Сплеск використання слова rizz доводить, що слова і фрази, які походять з інтернет-культури, все частіше стають частиною повсякденної мови й будуть продовжувати формувати мовні тенденції в майбутньому", — сказав у своїй заяві президент Oxford Languages Каспер Гратвол.

Словник зазначає, що слово опинилося на піку популярності в червні цього року після того, як актора Тома Голланда запитали в інтерв'ю Buzzfeed про його харизму, на що він відповів, що у нього "немає ніякої харизми взагалі" (I have no rizz whatsoever, I have limited rizz).

Його також до свого короткого списку вніс найстаріший американський видавець словників Merriam-Webster.

Експерти Оксфордського словника обирали слово року серед фіналістів:

  • prompt (підказка) — інструкція, яку дають програмі штучного інтелекту, алгоритму тощо, що визначає або впливає на контент, який вона генерує;
  • situationship (ситуативні стосунки) — романтичні або сексуальні стосунки, які не вважаються офіційними чи сталими;
  • Swiftie (свіфті) — палкий шанувальник або шанувальниця співачки Тейлор Свіфт. З ним також часто вживаються: "фандом" (Swiftie fandom), "жорсткий" (die-hard Swiftie), "гардкор" (hardcore Swiftie) і "самопроголошений" (self-proclaimed Swiftie).

Слова року 2023

Свої слова року вже назвали інші впливові словники. Так, укладачі Collins назвали "штучний інтелект" словом 2023 року, а Кембриджського словника — "галюцинувати" (hallucinate), що теж стосується штучного інтелекту. Merriam-Webster назвав таким поняття "автентичний" (authentic).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок