"Галюцинувати": Кембриджський словник вибрав головне слово 2023 року

"Галюцинувати": Кембриджський словник вибрав головне слово 2023 року

"Галюцинувати": Кембриджський словник вибрав головне слово 2023 року
. Фото: Emiliano Vittoriosi

Укладачі Кембриджського словника (Cambridge Dictionary) обрали словом 2023 року hallucinate, яке перекладається як "галюцинувати".

Відповідна стаття з'явилася на офіційному сайті словника.

Укладачі зазначають, що з появою генеративного штучного інтелекту з'явилися нові слова. Зокрема, протягом 2023 року до словника додавали нові визначення, наприклад large languale model (велика мовну модель — LLM), generative AI (генеративний штучний інтелект (або GenAI) і GPT. Однак і слова, які вже давно існують у мові, отримали нові значення.

Традиційно hallucinate означає те, що хтось відчуває щось, чого не існує — через стан здоров'я або вживання наркотиків, але тепер це також стосується штучного інтелекту.

"У 2023 році стало зрозуміло, що ця нова доступна технологія далека від досконалості, оскільки здатна продукувати неправдиву інформацію галюцинації і представляти її як факт", — заявили укладачі словника.

Кембриджський словник вибрав головне слово 2023 року
Кембриджський словник вибрав головне слово 2023 року. Скриншот із сайту Кембриджського словника

"Той факт, що штучний інтелект може «галюцинувати», нагадує нам, що людям все ще потрібно використовувати свої навички критичного мислення для використання цих інструментів. ШІ чудово вміє обробляти величезні масиви даних, щоб витягти конкретну інформацію та консолідувати її. Але чим оригінальнішими ви від них вимагаєте бути, тим більша ймовірність того, що вони зіб'ються зі свого шляху", — додала менеджерка видавництва Кембриджського словника Вендалін Ніколс.

Суспільне Культура повідомляло, що зі словом року визначився і британський словник Collins. На думку укладачів цього видання, таким словом є "штучний інтелект". Вони вважають, що ШІ — це наступна велика технологічна революція. Він стрімко розвивається і про нього говорили багато у 2023 році.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок