Помилка перекладу? В Нідерландах зняли з продажу книгу про королівську родину Британії

Помилка перекладу? В Нідерландах зняли з продажу книгу про королівську родину Британії

Помилка перекладу? В Нідерландах зняли з продажу книгу про королівську родину Британії
Принц Гаррі та Меган Маркл на Іграх нескорених у Гаазі, Нідерланди, 17 квітня 2022 року. Фото: AP Photo/Peter Dejong, File

Нідерландське видавництво 28 листопада прибрало з продажу переклад книги "Ендшпіль" ("Eindstrijd") Оміда Скобі про британську королівську сім'ю. Медіа повідомляють: це через розкриття імені когось із родини, дотичного до конфлікту навколо принца Гаррі та Меган Маркл.

Про це повідомили в CNN.

Видавництво Xander Uitgevers у Нідерландах 28 листопада написало в себе на сайті, що тимчасово вилучило книгу з продажу через помилку, яка сталася в нідерландському виданні. Виправлене видання "Ендшпілю" з'явиться в книгарнях 8 грудня.

PA Media повідомило, що цей переклад розкрив ім'я члена королівської сім'ї, який, як стверджується, ставив під сумнів колір шкіри сина принца Гаррі та Меган до його народження.

У березні 2021 року подружжя Гаррі й Меган дало перше велике інтерв'ю американській телеведучій Опрі Вінфрі. Меган розповіла, що члени британської королівської сім'ї обговорювали колір шкіри її майбутньої дитини. Пізніше Вінфрі переказала слова Гаррі, що це не були королева Єлизавета II або принц Філіп. Оригінальне видання не називає імені людини з монаршої сім'ї, що говорила про колір шкіри Арчі, сина Гаррі та Меган. У книзі є припущення, що це казала не одна особа в королівському домі.

Водночас автор Омід Скобі запевнив, що не існує жодної версії його книжки, у якій було б те чи інше ім'я в цьому випадку. Він не знає нідерландської, тож не може власноруч перевірити переклад і неточності, але впевнений, що "видавець узяв це під контроль".

Про що саме книга "Ендшпіль"

Книга "Ендшпіль" викликала обговорення, адже там розповідається про кризові моменти всередині королівської родини. Як писав The Guardian, у книзі розкривається напруга між королем Чарльзом і його сином Вільямом. Омід Скобі припускає, що Вільям намагався витіснити Чарльза, вважаючи його перехідним королем. Ще у виданні йдеться, що Вільям вважає, що Гаррі "промила мізки армія терапевтів". Вільям також ігнорував повідомлення від Гаррі в день смерті королеви Єлизавети.

Раніше Суспільне Культура проаналізувало серіал "Корона" від Netflix та розповіло, які історичні неточності зображено в шоу.

Також читайте про традицію коронації, цьогорічне "скасування" церемонії та відмову брати в ній участь від зірок та культурних діячів — серед них гурт Spice Girls, Адель, Гаррі Стайлз, Роббі Вільямс та Елтон Джон. Причиною були скандали, зокрема заяви про расизм.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок