Колишній наркобарон судиться з Netflix через зображення його "імпотентним" торговцем кокаїну

Колишній наркобарон судиться з Netflix через зображення його "імпотентним" торговцем кокаїну

Колишній наркобарон судиться з Netflix через зображення його "імпотентним" торговцем кокаїну
Лауреано Убінья. Фото: Oscar Gonzalez/NurPhoto via Getty Images

Колишній наркобарон Лауреано Убінья з клану наркоконтрабандистів північно-західного узбережжя Іспанії судиться з Netflix на 1,5 мільйона євро (2,5 мільйона доларів) за те, що у серіалі його зобразили "імпотентним і жорстоким торговцем кокаїном".

Про це повідомляє El Pais та La Voz de Galicia.

Убінья у своїй заяві стверджує, що серіал "Кокаїновий берег" завдав йому "моральної шкоди". Адвокати переконують, що проєкт завдав шкоди честі, приватному життю та іміджу екснаркодилера.

"Життя пана Лауреано Убіньї значно погіршилося після виходу цього серіалу, оскільки він зображений як людина, здатна позбавити життя іншого, жорстокий, сексист, торговець кокаїном, імпотент, порочний, невірний, поганий батько, поганий чоловік, грубий, дурний, мстивий, жорстокий до жінок, неосвічений і мафіозі", — заявив його адвокат.

Серіал "Кокаїновий берег" розповідає про піднесення наркокланів у італійському регіоні Галісія 1980–1990-х років у розкішних бухтах і водах Атлантичного океану. У 1940-х роках клани займалися контрабандою таких товарів, як цукор і мило з Португалії. Через два десятиліття торгівля перейшла до американського тютюну, а потім переросла в контрабанду гашишу з Марокко і кокаїну з Колумбії.

Колишній наркобарон судиться з Netflix
Скриншот із серіалу. Фото: кокаїновий берег/Netflix

Прем'єра серіалу відбулася в серпні 2018 року й охопила 2,5 мільйона іспанських домівок. Сюжет починається з історії Убіньї, якого вважали найбільшим перевізником гашишу серед місцевих наркоторговців, та його дружини в їхньому розкішному сільському маєтку Пасо де Байон. Згодом маєток був конфіскований і проданий державою за 25 мільйонів доларів у 2008 році. Убінью засуджували до 22 років ув'язнення за торгівлю гашишем, він вийшов на волю у 2017 році.

Реального наркобарона особливо образили "відверті" зображення його сексуальних стосунків з Естер Лаго — його покійною дружиною. Зокрема, в одній зі сцен, де він зображений неспроможним вступити в інтимну взаємодію зі своєю дружиною під час подружнього візиту до в'язниці.

Убінья також зазначає, що серіал "висміює" його — наприклад, стверджуючи, що він зберігав гроші в баку з водою, і що коли бак розбився, гроші розлетілися по місту. Ці вигадки "висміюють позивача" і "не відповідають дійсності", вважає адвокат.

Крім Netflix, позов стосується продакшн-компаній Bambú та A3media. Дієго Авалос, адвокат Netflix, заявив, що Убінья сам колись сказав, що "не прагне очистити своє зображення, тому що немає каустичної соди, щоб очистити його". Також прокуратура попросила суддю відхилити позов ексдилера, заявивши, що зміст серіалу перебуває під захистом "права на свободу творчості". Поки остаточного рішення немає.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок